Top Posty
Top Wydarzenia
Top Miejsca

Miniaturowe butelki alkoholi polskich

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-04-19 15:00:36 2018-09-17 15:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/218420432243422/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie wystawy „Miniaturowe butelki alkoholi polskich ze zbiorów Krzysztofa Badach-Rogowskiego”.

Na wystawę składa się ponad 300 miniaturowych butelek, z których najstarsze powstały latach 50. ubiegłego wieku. Osobną grupę stanowią miniaturki kolekcjonerskie powstałe po 1989 r. w małych prywatnych wytwórniach. Na wystawie zaprezentowane zostaną także zestawy upominkowe i akcesoria służące do konsumpcji trunków alkoholowych.

Krzysztof Badach-Rogowski urodził w Szprotawie w 1969, od 1974 roku mieszka w Zielonej Górze. Ukończył studia wyższe na kierunkach: Administracja celno-skarbowa, Historia, Zarządzanie dokumentacją i informacją, Promocja zdrowia oraz Elektroradiologia.

Ponad ćwierć wieku był zatrudniony w zielonogórskim szpitalu jako kierownik w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel, wykładowca uniwersytecki. Jest autorem licznych publikacji, członkiem wielu organizacji (m.in. Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej).Został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Medalem za Zasługi dla SKMP ONZ, Medalem za Wyzwolenie Kuwejtu.

Krzysztof Badach-Rogowski jest człowiekiem wielu pasji. Jako historyk bada dzieje zielonogórskiej służby zdrowia oraz tworzy biografię swojego dziadka, podpułkownika AK Józefa Badach-Rogowskiego. Od wielu lat i z dużym powodzeniem zajmuje się także fotografią. Kolekcjonuje znaczki pocztowe, monety, elementy umundurowania, a przede wszystkim miniaturowe butelki alkoholi. Specjalizuje się w gromadzeniu butelek trunków polskich, których posiada około dwóch tysięcy. Cały zbiór zaś liczy około pięciu tysięcy eksponatów. Najstarsze

obiekty z kolekcji zostały wyprodukowane w okresie międzywojennym. Wiele wytworzono jedynie w unikatowych, krótkich seriach lub sprzedawano wyłącznie na eksport.

Krzysztof Badach-Rogowski jest aktywnym członkiem internetowego forum zrzeszającego polskich kolekcjonerów miniatur alkoholowych. Raz w roku organizowany jest oficjalny zlot jego uczestników. W ramach forum kolekcjonerzy (obecnie jest ich ok. 500) wymieniają się swoimi zbiorami oraz informacjami o nowych nabytkach.

Wstęp na wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Termin wystawy:
19 IV – 17 VIII 2018
Kurator wystawy:
dr Arkadiusz Cincio

2018-04-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-17 07:35:18

Wystawa "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-05-11 15:00:05 2018-08-26 14:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/191576001474529/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie* wystawy "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!/Dámy a Pánové, držte si klobouky!". Na ekspozycję złożą się kapelusze damskie, męskie cylindry, meloniki oraz inne nakrycia głowy z kolekcji Muzeum w Nowym Jiczinie.

Podczas wernisażu obowiązują oczywiście... kapelusze.

Nowy Jiczyn to miasto w południowo-zachodniej części regionu morawsko-śląskiego w Czechach. Słynie z kapelusznictwa, którego tradycje sięgają XVI wieku. W 1799 roku powstała tu, najstarsza w Środkowej Europie, fabryka kapeluszy. Założona przez rodzinę Hückel, znana jako Johann Hückel´s Söhne, była samowystarczalnym przedsiębiorstwem, które jako pierwsze w całych ówczesnych Austro-Węgrzech wprowadziło maszynę parową do produkcji kapeluszy. Dzięki fabrykom Antona Peschela i Braci Böhm Nowy Jiczyn stał się centrum produkcji kapeluszniczej. Po wejściu na rynki zagraniczne, po wojnie francusko-pruskiej (1870–1871) firma Hückel stała się głównym producentem kapeluszy na świecie. W 1945 roku tutejsze fabryki znacjonalizowano i połączono. Od 1946 funkcjonują pod nazwą TONAK.

Kolekcja osobliwych nakryć głowy powstała w 1909 roku w Pradze, a jej założycielem był Otakar Hrabě, redaktor czasopisma „Kloboučnickié listy”. W latach 50. XX wieku przekazano ją muzeum kapeluszniczemu firmy TONAK. Kolekcja została po raz pierwszy udostępniona zwiedzającym w 1949 roku. Obecnie stanowi część zbiorów Muzeum Ziemi Novojiczynskiej i jest prezentowana w salach Žerotínskiego w zamku, w Nowym Jiczynie na stałej ekspozycji „Nechte na hlavě” („Proszę nie zdejmować z głowy”). Wybrana część imponującej kolekcji Muzeum Novojiczynskiego od 2014 roku prezentowana jest w formie wystawy objazdowej.

W ramach współpracy pomiędzy Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze a Muzeum w Nowym Jiczynie powstała ekspozycja prezentująca rozwój nakryć głowy od połowy XIX wieku do współczesności. Wśród ok. 100 eksponatów znajdują się dekoracyjne kapelusze damskie, szykowne męskie cylindry i meloniki, wojskowe czapki i hełmy czy ludowe nakrycia głowy.

Wystawa "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!/Dámy a Pánové, držte si klobouky!" będzie wiodącym motywem Czeskiej Nocy w Muzeum, na którą zapraszamy 19 maja br. w godz. 17.00 – 24.00.

Kuratorzy wystawy:
Radek Polach (Muzeum Novojiczinskie)
dr Alina Polak-Woźniak (Muzeum Ziemi Lubuskiej)

Termin wystawy:
11 maja – 26 sierpnia 2018

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.
---------------------------------------------------------------------------

Zdjęcie, na podstawie którego opracowano grafikę pochodzi z kolekcji Grzegorza Biszczanika.

2018-05-01

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-01 09:40:21

Wystawa - Břetislav Kovařík – "Kamyk w bucie"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-05-19 17:00:51 2018-09-19 15:00:51
Link: https://www.facebook.com/events/2133172326916861/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie wystawy rysunku satyrycznego Břetislava Kovaříka "Kamyk w bucie".

Na wystawę złożą się rysunki satyryczne będące odbiciem swoiście czeskiego postrzegania rzeczywistości oraz świetne karykatury, na których artysta uwiecznia znane postaci świata kultury i polityki czeskiej.

"Głównym tematem czeskiego artysty jest człowiek. Zwykle wyposażony w nienaturalnie duże pośladki i oryginalne nakrycie głowy. Zazwyczaj swych bohaterów „przyłapuje” we wstydliwych lub zaskakujących dla nich momentach – jak chociażby panczenistę eliminującego konkurentów na lodowym torze czy też właścicielkę kota, dokarmiającą parkowe ptactwo tylko po to, by uczynić z nich łatwy łup dla swego pupila. Zresztą, zwierzęta często towarzyszą postaciom stworzonym przez Břetislava Kovaříka. Nie da się ukryć, że ma do nich szczególny sentyment, bowiem wielokrotnie ukazuje je, jako symbol niewinnych i bezbronnych istot, a zwłaszcza wobec drapieżnych zapędów człowieka" (fragm. tekstu Joanny Michalak z folderka towarzyszącego wystawie).

Břetislav Kovařík (ur. 26 lutego 1950 w Pardubicach) – czeski artysta satyryczny, rysownik, karykaturzysta, malarz, laureat wielu konkursów rysunku satyrycznego krajowych i międzynarodowych w tym również tych z lubuskim rodowodem (Kożuchów 2005, Zielona Góra 2008 – nagroda specjalna, Zielona Góra 2009 – Grand Prix, Zielona Góra 2012 – I nagroda, Zielona Góra 2017 – I nagroda)

Pierwszy rysunek opublikował w 1977 roku w dzienniku Rovnost (Brno). Współpracował z wieloma czechosłowackim (potem czeskimi) periodykami oraz zagranicznymi agencjami. Swoje umiejętności wykorzystuje również w reklamie, współpracuje z prywatnymi firmami i organizacjami pozarządowymi. Stale współpracuje z czeskimi dziennikami: Sport i E15. Od 1996 roku jest współorganizatorem biennale międzynarodowego konkursu satyrycznego Humorest w Hradec Králové. Od 1999 do 2014 roku był przewodniczącym Czeskiej Unii Karykaturzystów. Mieszka i pracuje w Trutnovie.


Termin wystawy:
19 V – 19 VIII 2018

Kuratorki wystawy:
Marlena Kovařík
Alicja Błażyńska

2018-05-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-16 06:13:34

Wystawa „Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba – grafika”

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71
Czas: 2018-05-25 11:00:54 2018-08-31 17:00:54
Link: https://www.facebook.com/events/1754604337958159/

Od organizatora:
Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Giorgi Melikidze, Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego mgr Ewa Adaszyńska, starszy kustosz dyplomowany oraz autorzy Pani Jadwiga Kaim-Otręba i prof. Ryszard Otręba mają zaszczyt zaprosić na wystawę „Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba – grafika”.

Wystawa towarzyszy Międzynarodowemu Triennale Grafiki, Kraków 2018 festiwalowi sztuki
o światowej randze i takim samym zasięgu oddziaływania. Jednocześnie staje się okazją do prezentacji wybitnych polskich grafików, reprezentujących krakowskie środowisko artystyczne.

Przygotowana wystawa jest już piątą zielonogórską ekspozycją w ramach programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Organizatorem tej edycji jest Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wernisaż przewidziany jest na piątek 25 maja 2018 roku. Rozpoczęcie godz. 13.00 w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71.
Kurator wystawy: dr Janina Wallis, współpraca dr Katarzyna Grabias-Banaszewska.

Pan prof. Ryszard Otręba i Pani Jadwiga Kaim-Otręba, honorowi członkowie Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, opowiedzą o początkach swojej aktywności
w Związku Polskich Artystów Plastyków oraz o konkursach na Najlepszą Grafikę Miesiąca
i Biennale Grafiki w Krakowie.

Ponadto prof. Otręba, założyciel Katedry Komunikacji Wizualnej na Wydziale Form Przemysłowych, którą kierował ponad 30 lat w wykładzie Racjonalne metody projektowania komunikacji wizualnej (początek godz. 14.00) zaprezentuje swe doświadczenia związane z realizacją oryginalnego programu nauczania, różniącego się od praktykowanego projektowania grafiki użytkowej na ASP w Krakowie oraz w innych uczelniach. Wykład odbędzie się o godz. 14.00 w Auli Biblioteki Uniwersyteckiej. Wystawę można zwiedzać od 25.05 - 31.08.2018 r. w godzinach od 8.00-19.00.

Profesor Ryszard Otręba, jeden z najwybitniejszych mistrzów współczesnej grafiki, długoletni profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i profesor wizytujący uczelnie artystyczne m. in. w Australii i USA odniósł sukces potwierdzający rangę polskiej grafiki i jej znaczenia dla sztuki drugiej połowy XX wieku i czasów obecnych.

Jadwiga Kaim-Otręba zdobyła liczne nagrody, a jej dorobek artystyczny i wystawienniczy, znany jest także w świecie. Jej drzeworyty niezmiennie budzą podziw. Jako jeden z pierwszych już w lutym 1963 roku zachwycił się nimi prof. Maciej Gutowski recenzji na łamach Gazety Polskiej pisząc o wystawie dwojga debiutantów w zakopiańskiej Galerii Pegaz. Jej prace znajdują się
w wielu muzeach w kraju i za granicą oraz kolekcjach prywatnych.

Tekst
dr Janina Wallis
Zaproszenie
prof. Ryszard Otręba
maj 2018

2018-05-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-22 09:34:22

W delegacji - pokonkursowa wystawa rysunku satyrycznego

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida, ul. Ptasia 32
Czas: 2018-07-02 15:30:38 2018-08-31 14:00:38
Link: https://www.facebook.com/events/280505255844499/

Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na pokonkursową wystawę rysunku satyrycznego ph. „W delegacji”.

Wystawa czynna od 2 lipca do 31 sierpnia br.

Informacja z katalogu podsumowującego konkurs:
„Wyjątkowy, wybijający z codziennego rytmu stan bycia „w delegacji” można skomentować wszelako, co też rysownicy z pasją uczynili. Jak można się było spodziewać, najliczniejszą grupę rysunków, stanowią te, które analizują temat w kontekście najprostszego skojarzenia z delegacją, mianowicie okazją do przygód damsko-męskich. Priorytetową sprawą w przypadku tak doniosłego wydarzenia jak „delegacja” jest oczywiście zadbanie o cnotę, tak „delegowanych”, jak i tych, co w domu zostają. (…) Dla odmiany, podróż służbowa może być też filozoficzną podróżą w głąb siebie, połączoną z kontemplacją wieczornego nieba. (…) A co jeśli służbowa podróż okaże się podróżą ostatnią i nie tylko służbową? - Zastanawiali się nad tym niektórzy rysownicy. Tak więc jak szeroki jest temat, tak i różne jego interpretacje. Można się i uśmiechnąć, i zadumać”.
Maria Radziszewska

2018-07-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-02 14:22:38

Wystawy prac plastycznych młodzieży z SP nr 1 w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Piotrusia Pana, ul.Ptasia 32
Czas: 2018-07-04 07:00:59 2018-08-23 14:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/270538716827107/

Biblioteka Piotrusia Pana zaprasza na dwie wystawy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Zielonej Górze: „Mandala, rozeta i inne kompozycje oparte na kole” oraz „Fantastyczne drzewo”. Wszystkie prace tworzone były pod kierunkiem Roberta Tomaka.

Wystawy oglądać można od 2 lipca do 28 września br.

2018-07-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-03 15:49:32

Marek Lalko, Janek Zawadzki - Daszyńskiego 10

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: FUNDACJA SALONY, ul. Fabryczna 13b
Czas: 2018-07-06 17:00:30 2018-08-31 15:00:30
Link: https://www.facebook.com/events/2002953653057426/

Marek Lalko, Jan Zawadzki
Daszyńskiego 10

Otwarcie: 06.07.2018 godzina 19
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

„Daszyńskiego 10” to nie tylko kolejny projekt artystyczny - to kolekcja powstająca latami w przestrzeni domu Ewy i Wojtka. Prawie dosłownie przeniesiona z prywatnej przestrzeni domu do Galerii. Kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz, przytłoczyła mnie ogromem informacji wizualnych. Gęsta i różnorodna sprawiała bardziej wrażenie instalacji niż czegoś, co zwykle ma dekorować ściany domu. Zapraszając Janka do współpracy wiedziałem, że to musi być kolekcja z Daszyńskiego, która nie tylko jest zbiorem dzieł artystów i przyjaciół artystów, którzy ją tworzyli, to coś więcej, to nasze życie, które poświęcamy sztuce i pasji, oddając je w posiadanie innym - pisze Marek Lalko.

Po schodach do góry, na pierwsze piętro domu podzielonego na dwa mieszkania, na półpiętrze obraz, skręcając na prawo trzy fotografie z miejsc ważnych/osobistych dla domowników, przed drzwiami wieszak, stara skrzynia. W korytarzu mieszkania kilka luster, zdjęcia pamiątkowe, głównie przyjaciół ze wspólnych wycieczek, plenerów, spotkań, dobrych wspomnień. Po lewej stronie znajduję się salon z długim stołem wzdłuż ściany, dwa stare fotele, szafa, sprzęt grający, gitara. W tle leci Aretha Franklin, Miles Davis, Dire Straits, Van Morrison. Na stole zawsze zaparzona herbata i nie kończący się papieros Wojtka, który wypełniał przestrzeń wywieszoną fotografiami, na które oboje z Ewą lubili patrzeć. Na ścianach głównie wiszą ich fotografie, ale nie tylko. Zrobione na przestrzeni czterech dekad, wybrane zdjęcia z zestawów, ale też te, które nigdy nie były pokazywane i nigdy nie miały być, zawisły w przestrzeni domowej. Na Daszyńskiego można było porozmawiać o wszystkim, ale z racji tego kim byli Ewa i Wojtek rozmowa nieuchronnie kierowała się ku torom szeroko pojętego zjawiska jakim jest fotografia, jej zagadnień, ciekawostek, procesów chemicznych i tych metafizycznych. To właśnie one w tym wszystkim są najistotniejsze. Często padały słowa “liczy się obraz”…

Jan Zawadzki (ur.1988 w Jeleniej Górze) - obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Kierunku Mediacja Sztuki.
Marek Lalko (ur. 1974) – fotograf, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi pracownię fotografii w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz indywidualne kursy fotografii. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze., www.lalko.com

Cykl wystaw dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

2018-07-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-05 07:00:09

BuskerBus 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: deptak
Czas: 2018-08-21 10:00:14 2018-08-21 22:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/727498827420375/

Zapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

20 sierpnia o godz. 19 odbędzie się otwarcie festiwalu (scena przy City Boutique Hotel – dawniej Hotel Śródmiejski).

W dniach 21-22 sierpnia 2018 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych. Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych.

Zaproszeni w tym roku artyści nie boją się wyzwań. Udowodnią, że ludzkie ciało ogranicza tylko wyobraźnia. Ekstrawagancki duet Estupida Compania zaprezentuje przedstawienie w stylu starego cyrku dziwaków z wykorzystaniem technik fakirskich. Aerial Manx z Australii udowodni, że można połykać miecze jednocześnie robiąc salta. Do wybuchów śmiechu doprowadzi pochodzący z Macedonii Gjurcinowsky, a do świata iluzji zaprosi Brazylijczyk Diogo Alvares. Na festiwalu wystąpi ponad 20 grup i artystów. Opisy przedstawień dostępne będą na stronach www.buskerbus.com oraz https://facebook.com/buskerbusfestival/.

Tradycyjnie już BuskerBus rozpocznie się w południe pokazami ulicznymi dedykowanymi dla najmłodszej publiczności. Wieczorem artyści przeniosą się do Piekarni Cichej Kobiety. 

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny. Sztuka uliczna wychodzi do ludzi i wciąga ich do magicznego świata. Interakcja między organizatorami, publicznością oraz artystami jest kluczowym elementem. To szczera reakcja widzów i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia. Udowadnia, że sztuka może być powszechnie dostępna także poza wielkimi arenami czy teatrem.

Głównym wynagrodzeniem artystów ulicznych jest to, co dostają do kapelusza. Serdecznie zachęcamy do wynagradzania ich za pokazy.

Organizatorami wydarzenia są Zielonogórski Ośrodek Kultury i Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus.

XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej w Zielonej Górze 
20.08.2018 godz. 19-20 otwarcie festiwalu – scena przy City Boutique Hotel – dawniej Hotel Śródmiejski
21-22.08.2018
godz. 12-21 deptak
godz. 22:00- Klub Festiwalowy Piekarnia Cichej Kobiety
**
Festiwal BuskerBus odbędzie się w dniach 17-19.08.2018 w Krotoszynie oraz w dniach 21-22.08.2018 w Zielonej Górze.

2018-04-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-17 22:01:59

2 Trening Trasą 3 Biegu Gladiatora - Duch

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Anabo, ul. Szosa Kisielińska 20
Czas: 2018-08-21 15:30:23 2018-08-21 16:30:23
Link: https://www.facebook.com/events/459087881257921/

Serdecznie zapraszamy na drugi oficjalny trening, lekko zmodyfikowaną trasą 3 Charytatywnego Biegu Gladiatora, który już 15 września :-) 💪Czas więc przygotować formę i zapoznać się z terenem po którym będziemy biec dla Rafała 🏃🏃🏃
Zbiórka o godzinie 17.30 na parkingu Anabo

2018-08-14

Utworzony przez Zielona Góro Zacznij Biegać dnia 2018-08-14 20:34:46

1 Trening Trasą Gladiator MTB

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Anabo, ul. Szosa Kisielińska 20
Czas: 2018-08-21 16:30:35 2018-08-21 17:30:35
Link: https://www.facebook.com/events/232195604085580/

Serdecznie zapraszamy na pierwszy oficjalny trening trasą 1 Charytatywnego Gladiator MTB, który już 15 września :-) 💪Czas więc przygotować formę i zapoznać się z terenem po którym będziemy jechać dla Rafała 
Zbiórka o godzinie 18.30 na parkingu Anabo

2018-08-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-17 11:31:40

Wystawa Bohdana Butenki

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-08-22 15:00:12 2018-10-14 14:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/213137289374487/

Doroczne Spotkanie z Mistrzem w ramach Lata Muz Wszelakich już niebawem. Tym razem jego bohaterem będzie Bohdan Butenko, znakomity grafik i ilustrator, który 22 sierpnia br. o godz. 17.00 otworzy w zielonogórskim Muzeum wystawę pt. "35 maja... i później - Butenko pinxit". 
Twórczość Bohdana Butenki towarzyszy już kilku pokoleniom Polaków. Znamy go jako autora komiksów i książek, projektanta lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii m.in. do Kabaretu Starszych Panów. Jest także twórcą przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. 
Zielonogórzanie będą mieli okazję podziwiać bogactwo dorobku ilustratorskiego B. Butenki: ilustracje, grafiki, komiksy i plakaty. Kuratorka wystawy Ewa Gruda postawiła sobie dwa główne cele: zaprezentowanie bogactwa dorobku ilustratorskiego Bohdana Butenki oraz powiązanie ilustracji Mistrza z jego własnymi wypowiedziami o sztuce książki, zawartymi na przykład w wywiadach. Oto kilka z nich: „Trzeba przyglądać się dzieciom. To nieustające źródło inspiracji”, „Słowa są tą siłą, która uruchamia wyobraźnię” czy „Czasami pojawia się pomysł na zilustrowanie czegoś, co nie istnieje, a więc po prostu trzeba to napisać…”.

"Bohdan Butenko (ur. 1931), mistrz polskiej ilustracji, ukończył Akademię Sztuk Plastycznych w Warszawie. Tuż po dyplomie w pracowni Jana Marcina Szancera (1955) został redaktorem artystycznym w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Tutaj w roku 1956 powstały jego pierwsze książki: Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwima oraz 35 maja Ericha Kästnera. Od tego czasu pojawiło się na polskim rynku około 250 tytułów w jego opracowaniu, opatrzonych często magiczną sygnaturą Butenko pinxit. Wiele z nich zostało wydanych także za granicą.

Od początku kariery artystycznej twórczość Bohdana Butenki cechuje duża różnorodność. Oprócz ilustrowania i projektowania książek artysta zajmuje się również plakatem, opracowaniem typograficznym tekstów popularnonaukowych, scenografią teatralną i telewizyjną, tworzy ilustracje i layouty do czasopism i programów teatralnych, a także projekty do filmów animowanych. Znane są jego pocztówki, znaczki pocztowe, mniej znane – akwarelowe pejzaże. Jest twórcą komiksowych postaci – Gapiszona i Kwapiszona (teksty własne), Gucia i Cezara (tekst: Krystyna Boglar), panny Kreseczki i pana Motorka (tekst: Wanda Chotomska). Gapiszon narodził się sześćdziesiąt lat temu (1958) jako bohater pierwszego polskiego programu animowanego, zaś pozostali bohaterowie pojawiali się najpierw w czasopismach dla dzieci, a następnie w książkach, w teatrze i w filmach animowanych. Dla dzieci artysta ilustruje i opracowuje graficznie książki wielu znanych autorów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Wiktora Woroszylskiego, Edmunda Niziurskiego, Ericha Kästnera, Edwarda Leara i innych. Dla dorosłych zilustrował prozę Bohumila Hrabala, poezje Adama Asnyka, Tadeusza Kubiaka i wiele innych publikacji, w tym... książkę telefoniczną.
Jako scenograf ma na swoim koncie m.in. oprawę plastyczną Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Moralnego Niepokoju, koncertów Jacques’a Brela i Skaldów. Stworzył plakaty do wielu znanych filmów, jak: Kobieta i mężczyzna, W pełnym słońcu, Milion lat przed naszą erą, a dla dzieci – I ty zostaniesz Indianinem, Mniejszy szuka dużego, Przygody misia Yogi.

Bohdan Butenko to jednak przede wszystkim wybitny artysta książki – zarówno ilustrator gotowych tekstów, jak i twórca książek autorskich, w których tekst i obraz uzupełniają się i wzajemnie przenikają, tworząc spójną artystycznie narrację. Jako tzw. architekt książki stosuje zasadę opracowania całościowego, w którym wszystkie elementy: okładki, wyklejki, strona przedtytułowa i tytułowa, strona redakcyjna, otwarcia i zamknięcia rozdziałów, a wreszcie towarzyszące tekstowi ilustracje są starannie zaprojektowane.
Ważną rolę w opracowaniach tego twórcy odgrywa liternictwo, niekiedy odręczne, stylizowane na dziecięce bazgroły (Cyryl, gdzie jesteś? Woroszylskiego, 35 maja Kӓstnera). Brawurowo niestarannej, rozpoznawalnej kresce Mistrza Butenki towarzyszą często obrazowe cytaty z innych dzieł, służące zazwyczaj wydobyciu komizmu sytuacji. Kolażem artysta posługuje się najchętniej w książkach o charakterze popularnonaukowym (opracowania tekstów Elwiry Milewskiej i Włodzimierza Zonna) lub w fotokomiksach (cykl o przygodach Kwapiszona).

W Polsce książki zilustrowane przez Bohdana Butenkę są nagradzane przez jurorów wielu konkursów nieprzerwanie od lat 50. ubiegłego wieku do chwili obecnej. Otrzymały tytuł Najpiękniejszej Książki Roku, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, jak również takie tytuły, jak BESTSELLER-ek Wrocławskich Promocji Dobrych Książek czy Dziecięcy Bestseller Roku „Dong” Fundacji Świat Dziecka. Są także systematycznie wpisywane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie". (Ewa Gruda)

Termin wystawy:
22 VIII - 14 X 2018

Kurator wystawy:
Ewa Gruda, Alicja Błażyńska

Współorganizatorzy wydarzenia: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Muzeum Książki Dziecięcej.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego.

2018-08-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-05 21:18:01

II Ogólnopolski Rajd Bachusowy 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Hotel OHP, ul. Zamenhofa 1
Czas: 2018-08-24 13:00:02 2018-08-26 11:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/2088954481353437/

Od organizatora:
Klub Turystyki Kolarskiej PTTK Lubuszanie’73 zaprasza na II Ogólnopolski Rajd Bachusowy, Zielona Góra 2018.

Termin 24-26 sierpnia 2018.

Program II Ogólnopolskiego Rajdu Bachusowego 2018

24.08.2018 r. - piątek
Od godz.15.00 - przyjmowanie uczestników Rajdu, przydzielenie pokoi
Godz. 17.45 - Oficjalne przywitanie uczestników Rajdu Bachusowego, wyjście do Palmiarni, zwiedzanie Starego Rynku
Godz. 20.15 - Kolecja, wieczorek integracyjny, dyskoteka, konkurs na najlepszą nalewkę „domowej roboty”
25.08.2018 r. - sobota
Godz. 7.30 - 8.30 - śniadanie
Godz. 9.15 - start rajdu. Wyjazd do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zabore i zwiedzanie Winnicy „Na Leśnej Polanie”. Trasa około 22 km.
Godz. 13.30 - ognisko i pieczenie kiełbasek
Godz. 14.30 - powrót do Zielonej Góry. Trasa powrotna: Zabór Winniaca „Na Leśnej Polanie”, Czarna, Droszków, Stary Kisielin, Zielona Góra, ul. Zamenhofa Hotel OHP. Powrót godz. 16.00-17.00, trasa około 23 km.
Godz. 17.45 - Obiadokolacja - Jadalnia OHP
O godz. 19.00 - konkurs na najlepsze wino „domowej roboty”, dyskoteka (jadalnia).

26.08.2018 r. - niedziela
Godz. 7.30 - 8.30 - śniadanie
Godz. 9.00 - 9.15 - oficjalne zamknięcie Rajdu Bachusowego
Godz. 9.20 start i trasa do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze
Godz. 10.45 przejazd do Zatonia i postój przy ruinach Pałacu w Zatoniu
Godz. 12.00 powrót do OHP i rozwiązanie Rajdu.

Szczegółowe informacje na temat Rajdu Bachusowego znajdziecie Państwo na stronie:
http://lubuszanie73.zielonagora.pttk.pl/aktualnosci#Rajd

2018-05-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-04 08:34:09

Letnie warsztaty projektowania " Czarujący Ogród" II Edycja

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: pin ulica Piastowska 10, 65-515 Zielona Góra, Polska
Czas: 2018-08-24 14:00:42 2018-08-26 14:00:42
Link: https://www.facebook.com/events/300357480713581/?active_tab=about

Pierwszy warsztat przyniósł ciekawe " owoce".
Zapraszam wszystkich zainteresowanych świadomym projektowaniem ogrodów na II edycję warsztatu " Czarujący ogród", w nowym terminie .


Nie każda przestrzeń, w której funkcjonujesz działa korzystnie na twój mózg .Jak zaprojektować wnętrze ogrodowe aby nasz umysł nie szalał a odbierał otoczenie jako ład, a przestrzeń stała się środowiskiem nadającym się do wypoczynku ? Tutaj oprócz kreatywności i wyobraźni przyda się wiedza ,która mieści w sobie tajniki świadomego projektowania.Program warsztatu:
1.Co uczyni twój ogród ciekawszym , bardziej czarującym i w końcu,
czytelnym w odbiorze? Znajomość zasad kompozycyjnych .Czyli pokażemy ci
jak zastosować zasady kompozycji plastycznej w kompozycji ogrodowej.
2.Dowiesz się jakie znaczenie dla kompozycji ogrodowej mają poszczególne
relacje jej elementów, takie jak proporcja , akcent, dominanta,
paralela, symetria, rytm.
3. Przedstawimy w ciekawy sposób szereg
interesujących roślin wieloletnich( w tym drzewa i krzewy), dwuletnich i
jednorocznych . Pokażemy jak pod kątem plastycznym i przyrodniczym
odpowiednio umiejscawiać je w kompozycji .
4. Opowiemy również o małej architekturze w ogrodzie. Ja dobierać i łączyć materiały budowlane przy projektowaniu nawierzchni, pergoli lub zbiornika wodnego, aby były zintegrowane z kompozycją pięknego, przemyślanego ogrodu.
5. Zapoznamy cię z wyznacznikami stylów ogrodowych : orientalnym ,
klasycznym , śródziemnomorskim , rustykalnym , historycznym np.
romantycznym .
6. Nauczymy cie jak z rozmachem i jednoczesnym
wyczuciem, tworzyć różne typy małych przestrzeni ogrodowych : zakątki
różane , wrzosowiska , skalniaki , alpinaria, ogrody ziołowe , ogrody
traw i inne.
7. Przedstawimy trendy ogrodnicze, zarówno w zakresie materiałów budowlanych jak i roślin stosowanych w ogrodach nowoczesnych.
8.A końcowym produktem naszych 3 dniowych spotkań będzie projekt ogrodu,
wykonany przez ciebie zgodnie ze sztuka projektowania takich
przestrzeni, jaką nabędziesz podczas warsztatu.


Będziesz zaskoczony jak ciekawą przestrzeń ogrodu uda ci się stworzyć – łącząc nabytą podczas warsztatu wiedzę , świadomość projektowania i swój nieograniczony potencjał wyobraźni .

Warsztat poprowadzi : Irmina Brzezińska – mgr inż. projektowania terenów zieleni . Od 9 lat związana z edukacją młodzieży i dorosłych w zakresie projektowania ogrodów i wykonywania kompozycji florystycznych. Bardzo lubiąca pracę z ludźmi w formie wykładów, wymiany doświadczeń i warsztatów.
Ciesząca się do granic możliwości z efektów swojej pracy oraz z synergii i atmosfery panującej podczas prowadzonych przez nią
zajęć .

Czas trwania warsztatu – 3 dni. ( 20 godzin )
Termin warsztatu : 24,25,26.08.2018r.
Godziny zajęć : piątek 16:00-20 :00, sobota 9:00-16:00, niedziela 9:00-16:00
Miejsce spotkań : Piastowska 10, 65-001 Zielona Góra
Inwestycja - 369 zł .
Materiały w cenie warsztatu.
Zapisy pod numerem telefonu 662-907-439 lub : irmina.brzezinska@kdbiuro.com
PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ DO 22 SIERPNIA.
Przedpłatę w wysokości 110zł prosimy przelać na poniższe konto:
KD Sp z oo
53 1090 2532 0000 0001 3356 7953 BZWBK
w danych do przelewu: Letnie warsztaty projektowania - "Czarujący ogród"

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych .

2018-08-15

Utworzony przez Irmina Brzez dnia 2018-08-15 20:23:35

Turniej siatkówki plażowej o Puchar Niepodległości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: WOSiR Drzonków, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2018-08-25 07:00:54 2018-08-25 16:00:54
Link: https://www.facebook.com/events/1612211548907020/

Serdecznie zapraszamy 25 sierpnia br. na Turniej siatkówki plażowej o Puchar Niepodległości.

Kategoria:Open Mix Amatorów
Drużyna powinna się składać z 4 zawodników (3 na boisku + 1 rezerwowy)
Zawody zostaną rozegrane na 2 boiskach do siatkówki plażowej przy pływalni odkrytej - WOSiR Drzonków. 

Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale a dla zwycięskiej drużyny okazjonalny Puchar!

W czasie zawodów uczestnicy mogą korzystać z pływalni letnich WOSiR Drzonków.
Dla uczestników przewidziano poczęstunek na ciepło w postaci grilla oraz ciastka napoje, kawa.

Zgłoszenia dokonać można drogą elektroniczną wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres turniejsiatkowki@drzonkow.pl (tel. informacyjny 507 108 266) w terminie do 24 sierpnia 2018 r. lub w dniu zawodów w przypadku wolnych miejsc w godzinach 8.30 – 9.30 w biurze zawodów przy boiskach.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin turnieju oraz deklaracja uczestnictwa są do pobrania na stronie www.drzonkow.pl 

Wpisowe na turniej: 40zł/drużyna (pobierane będzie w dniu zawodów.)
Ilość drużyn ograniczona. O przyjęciu do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń.


Turniej realizowany w ramach „Samorządowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości” współfinansowany z budżetu samorządu województwa. 


Serdecznie zapraszamy!

2018-06-30

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-30 20:55:54

Food Truck Fest Vol. 6

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2018-08-25 10:00:12 2018-08-26 19:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/1598556443593361/

Głodnemu truck na myśli? Hapsnij do centrum pod koniec sierpnia! Food Truck Fest znów w Zielonej Górze. Będzie najlepsze jedzenie z bud na kółkach!

Głodomory, pasibrzuchy, obżarciuchy, smakosze i entuzjaści ulicznego żarcia. Tak, do Was mówimy! Naostrzcie swoje kubki smakowe, trenujcie języki, przygotujcie wykałaczki, czeka na Was smakowite zakończenie sezonu!

Już tradycyjnie w centrum Zielonej Góry koniec lata stoi pod znakiem dobrej zabawy, dobrego jedzenia oraz strefy Nowej Pracy z leżakami i wygodnymi pufami. Wpadajcie zjeść małe co nieco.

Sprawdź jak wyglądały poprzednie edycje: www.foodtruck.reprezentuj.com 

Data: 25, 26 sierpnia [sobota, niedziela] 
Miejsce: Plac Bohaterów, Zielona Góra
Godziny: 12.00 – 21.00 [sobota i niedziela]
Wstęp: bezpłatny

Na szóstej edycji pojawi się kilka kulinarnych nowości [N], których jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić w Zielonej Górze. 

[N] Balkan Burger - burgery - Wrocław
Tentego food & drinks - gofery Wrocław
Pasibus - burgery - Wrocław
[N]ROTI FoodTruck - kuchnia azjatycka - Tarnowskie Góry
Łeb na Karku - buły na parze - Zielona Góra
Najlepsze Frytki w Mieście - frytki - Katowice
TOSTruck- wgryź się - tosty - Wrocław
Naleśniki z Bryki - naleśniki - Gdańsk
[N] Souvlaki Greek Truck - kuchnia grecka - Wrocław
Letni Kredens - Pastrami Truck - pastrami - Leszno
Fabryka Churros - churrosy - Poznań 
PANCZO - big burrito - Wrocław
Fresh Bike - lemoniada - Wejherowo 
Miseczka C - kuchnia tajska - Wrocław
[N] Azja w Bule - kanapki z azjatycką nutą - Warszawa
Fit Fat Food Truck - texmex - Katowice
Kurtosze Pyszne Ciasta Kominowe - Zielona Góra
300 Stopni Food Truck - zapiekanki - Wrocław 
@Lody Gioconda - Zielona Góra
The Dumplings food truck - pierożki na parze - Warszawa
American Food Truck - burgery - Warszawa
[N] @Król Kur - Wings & Strips
Le Le street food - Zielona Góra

Partnerem strefy odpoczynku jest Nowa Praca.
Na bieżąco będziemy dodawać kolejne atrakcje oraz partnerów wydarzenia. Stay tuned.

Inicjatywa zorganizowana przez Miasto Zielona Góra / Official accountprzy współpracy z Reprezentuj.com - reklama i wydarzenia

Patrona medialny: Radio Zielona Góra

Kontakt w sprawach festiwalu:
Reprezentuj.com / bartek@reprezentuj.com
www.facebook.com/reprezentuj
www.instagram.com/reprezentuj
www.twitter.com/reprezentujcom

Zobacz historię naszych imprez: 
http://foodtruck.reprezentuj.com/

2018-07-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-05 20:25:44

Dzień Drona Zielona Góra 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Klub Sportowy Centaurus, ul. Stary Kisielin-Dojazdowa 28
Czas: 2018-08-25 13:00:31 2018-08-25 17:00:31
Link: https://www.facebook.com/events/2098168213770274/

Mamy to, udało się! 💪
Zapraszamy wszystkich na pierwsze takie wydarzenie w regionie 😲 
Wyścigi dronów👀 pokazy dronów👀 darmowa nauka latania👀 
To wszystko dla Was już 25 sierpnia. 

Nie może Was zabraknąć ❗

Do zobaczenia 👋👋👋

Masz swój sprzęt? Weź go ze sobą i ściągaj się z nami ^_^

2018-08-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-07 07:51:22

Niedzielne koncerty przed Filharmonią

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-08-25 14:00:58 2018-08-25 15:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/681538792188688/

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Wykonawcy: Jakub Kotowski, Edward Piniuta, Janusz Lewandowski, Dariusz Cetner

Program: amerykańska muzyka filmowa

Wstęp wolny

2018-08-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-18 16:53:03

Sylwia Grzeszczak / Koncert / Żary

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Żary

Imprezy i rozrywka

Miejsce: al. Jana Pawła II
Czas: 2018-08-25 17:00:17 2018-08-25 21:59:17
Link: https://www.facebook.com/events/187920045286231/

Żary
Sobota, 25.08.2018
"Dni Żar 2018"
Aleja Jana Pawła II
Godzina koncertu: info wkrótce 
Wstęp wolny!

Zapraszamy: AFC Sylwia Grzeszczak

2018-06-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-23 08:31:02

Letnie Wieczory przy Fontannie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: fontanna przy Placu Bohaterów
Czas: 2018-08-25 19:00:52
Link: http://bachusorchestra.pl/2018/06/letnie-wieczory-przy-fontannie-w-100-lecie-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/

BachUs Classic Orchestra ma przyjemność zaprosić Państwa na Letnie Wieczory Przy Fontannie w 100-Lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

2018-08-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-16 10:36:27

Lato plonami bogate

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Ochla - Muzealna 5
Czas: 2018-08-26 09:00:18 2018-08-26 15:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/525486321243170/

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza na kolejna edycję prozdrowotnej imprezy plenerowej „Lato plonami bogate”. Przestrzeń naszego Muzeum to niesłychanie urokliwy zakątek, z naturalnymi stawami, strumieniami, otuliną przyrodniczą i wiejska architekturą od XVII – XX w. Ci, którzy tu raz przyjadą z pewnością doświadczą czaru i relaksacji tego miejsca, które potrafi ukoić każde nerwy, wprowadzić ład i harmonię do serca czyli jednym słowem leczy. I dlatego kierujemy to zaproszenie do wszystkich, którzy myślą o zdrowiu, działają dla zdrowia i pragną być zdrowi.

PROGRAM
„ Dobra rada nieraz lepsza od złota” - pokazy, warsztaty i prelekcje zielarskie. Usłyszymy o najzdrowszym produkcie świata ‘natto’ kiszonej soi oraz o poście leczniczym doktor Ewy Dąbrowskiej. warsztaty kiszenia ogórków i kapusty przypomną nam – czemu warto posiadać kiszonki w przydomowej spiżarni.

„ Trzeba ukochać pracę rolnika, ona daje chleb. to najlepsza w kraju fabryka” - dawne zajęcia gospodarcze: przetwórstwa ziarna, wypieku chleba, wyrobu sera, wyrobu masła , ziemniaków. degustacja regionalnych potraw, herbatek i lemoniady ziołowej.

„ Zawsze do zdrowia dobrego trzeba serca wesołego” - muzyka zespołów folklorystycznych:
- „Perły Sumsiodki” z Siedlca – folklor wielkopolski
- regionalny zespół śpiewaczy z Letnina „kresowianka” – folklor z przedwojennych okolic Lwowa
- koncert solowy akordeon i śpiew Grzegorz Więckowski

„ Ojczyzna mieści się w granicach serca” - z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentujemy w chacie ze wsi Łomnica niepowtarzalną lekcję historii w formie multimedialnej prezentacji.

W programie również letnie zabawy podwórkowe i konkursy dla dzieci poprowadzą harcerze hufca ZHP i ZHR z Zielonej Góry oraz jarmark rękodzieła ludowego, wyrobów regionalnych, mała gastronomia i inne atrakcje.

Wstęp 8zł/os. Dzieci do 7 roku życia bezpłatnie.

2018-08-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-11 11:02:44

Niedzielne koncerty przed Filharmonią

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-08-26 14:00:05 2018-08-26 15:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/285432925598318/

26 sierpnia ( niedziela) godz. 16.00

Wykonawcy: Dubai Dixie Band

Program: muzyka jazzowa, rozrywkowa

2018-08-06

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-06 11:37:10

Falubaz Zielona Góra - Grupa Azoty Unia Tarnów

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69
Czas: 2018-08-26 15:00:53 2018-08-26 18:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/249875742318983/

Ostatnia runda fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Falubaz Zielone Góra podejmie na własnym torze drużynę z Tarnowa. Według wielu wyliczeń, to właśnie to spotkanie zadecyduje o tym, kto spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mecz o absolutnie najwyższą stawkę. Mecz, na którym wspólnie będziemy walczyć o nasze miejsce w krajowej elicie! 26 sierpnia nie może ciebie zabraknąć przy W69!

WSZYSCY NA FALUBAZ!

2018-08-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-15 18:40:08

Zumba przy fontannie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Duża Fontanna, Plac Bohaterów Westerplatte 32
Czas: 2018-08-31 16:00:09 2018-08-31 17:30:09
Link: https://www.facebook.com/events/312602652644577/

Już 31 sierpnia zapraszamy Was na 1,5 godziny zumbowego szaleństwa przy fontannie!
Będą Wasi ulubieni instruktorzy, będzie Strefa Dziecka, będzie radość, zabawa i świetna muzyka!
Wkrótce więcej szczegółów.
Dołączcie do wydarzenia, bądźcie na bieżąco :)

2018-08-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-08 14:11:24

Bieg "Jelenia"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Jeleniów
Czas: 2018-09-01 09:00:44 2018-09-01 14:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/261503047779679/

W imieniu Stowarzyszenia Dla Rozwoju Jeleniowa „Jelonki”, działającego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Zielona Góro Zacznij Biegać zapraszamy na Bieg „JELENIA”!

Inicjatywa, którą pragniemy zrealizować w ramach współpracy partnerskiej ma charakter lokalny, a jej głównym celem jest zebranie odpowiedniej puli środków finansowych
na zorganizowanie wstępnej rewitalizacji parku w Jeleniowie.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 6 km w Jeleniowie, do którego zapraszamy zarówno kobiety i mężczyzn. 

Trasa biegu przebiegać będzie przez łąki i leśne ścieżki na terenie Jeleniowa (osiedle administracyjne miasta Zielona Góra), także podczas biegu będzie można podziwiać piękny i malowniczy krajobraz polskiej natury.

Dodatkowo na dystansie 1 km odbędzie się bieg dla dzieci.

Zapisy na bieg przez Internet ruszają już wkrótce.

Dołącz do wydarzenia TERAZ, a nie ominie Cię żadna informacja związana z tym wyjątkowym biegiem.

Będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii Jeleniowa – nie może Cię tam zabraknąć!

Data i miejsce:
1. Bieg odbędzie się 1 września 2018 roku (sobota) w Zielona Góra – Jeleniów.
2. Bieg zostanie przeprowadzony na dystansie 6 km
3. Start biegu przewidziany jest o godzinie 11.00
4. Trasa biegu prowadzić będzie przez leśne ścieżki w Jeleniowie (osiedle administracyjne miasta Zielona Góra).

ZAPRASZAMY!

2018-07-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-29 10:56:14

Urodziny Bistro Wege Mena

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Bistro WegeMena, ul. Reja 3
Czas: 2018-09-01 10:00:23 2018-09-01 16:00:23
Link: https://www.facebook.com/events/522745391508233/

Kochani ♥
Już 1 września zapraszamy na nasze PIĄTE URODZINY!
Zapraszamy na pysznego torta i konkursy z nagrodami.

Przybywajcie świętować z nami !

2018-08-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-15 19:44:30

Karol Trębuła - Szum

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b
Czas: 2018-09-01 17:00:28 2018-09-30 18:00:28
Link: https://www.facebook.com/events/1431538730323684/

Karol Trębuła
Szum

Kurator: Tomasz Pastyrczyk
Otwarcie: 1.09. godzina 19:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra
Wystawa czynna do 30.09.2018 r.

W świecie przepełnionym obrazami, których funkcja jest zazwyczaj przedstawieniowa, autor ucieka od dosłowności i za pomocą na pozór podobnych fotografii chce wprowadzić odbiorcę w stan zatrzymania i ciszy. Nie zobaczymy tutaj fotografii będących ilustracjami rzeczywistości. To przede wszystkim zabawa formą i stworzenie dla widza sytuacji, w której jest nie tylko odbiorcą, ale i wewnętrzną wykładnią dzieła. Kompozycja, kontrasty a czasem kolor sprawiają, że fotografie zyskują malarski charakter. Brak dosłowności jest niewątpliwym atutem tych „abstrakcyjnych zdjęć”, mimo że - jak wiadomo - fotografia jest odwzorowaniem rzeczywistości. „Szum” to próba zatrzymania widza przed obrazem nieoczywistym, wprowadzeniem go w hipnotyczny stan zawieszenia i spokoju. 

Karol Trębuła – animator, fotograf, podróżnik. Studiował Animację Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie w Kadyksie oraz Uniwersytecie Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Współautor i inicjator programów edukacyjnych w Fundacji Salony (m.in. Fokus na Fabryczną, Góra Gliny, Pamięć wywołana), współpracował także przy innych inicjatywach fundacji, m.in. w Parku Tysiąclecia. Uczestnik międzynarodowych programów m.in w Rumunii, Turcji, Francji, Belgii w ramach których prowadził autorskie warsztaty fotograficzne.

Cykl wystaw dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra

2018-08-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-19 10:38:23

CORNO – Brass Music Festiwal – Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-09-01 17:00:32 2018-09-01 20:00:32
Link: https://www.facebook.com/events/1965061187117852/

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się druga edycja, bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjętego CORNO – Brass Music Festival w Zielonej Górze. 

Koncert finałowy:

01.09.2018, sobota

19:00 – Filharmonia Zielonogórska
Sala Główna

Specjalnie na potrzeby festiwalu powstanie CORNO Brass Ensemble, zespół złożony z artystów, solistów i wykładowców festiwalu tworząc 13-to osobowy ensemble blaszany z towarzyszeniem perkusji i fortepianu. W programie koncertu znajdą się aranżacje utworów Leonarda Bernsteina. Musicalowe West Side Story, Uwertura Kandyd, czy słynny Blues z Divertimenta to tylko przedsmak całego wydarzenia. Koncert związany jest z Międzynarodowym Rokiem Leonarda Bernsteina i 100. Rocznicą Urodzin Kompozytora.
******
CORNO Brass Ensemble:

Adam Rapa – trąbka
Alistair Mackie – trąbka
Jan Harasimowicz – trąbka
Zoltan Kiss – puzon
Tomasz Hajda – puzon
Matyas Veer – puzon basowy
Michał Szczerba – róg
Gabriel Czopka – róg
Łukasz Łacny – róg
Piotr Kowalski – róg
Roland Szentpali – tuba
Jacek Obstarczyk – fortepian
perkusja – tba
Jeremy Leidhecker - dyrygent 

PROGRAM:
Utwory Leonarda Bernsteina w autorskim opracowaniu Jeremy Leidheckera i Jacka Obstarczyka

CORNO – Brass Music Festival to połączenie warsztatów, koncertów kameralnych i symfonicznych, wykładów, wystawy instrumentów, zajęć indywidualnych i grupowych, zajęć dla profesjonalistów i pasjonatów, wydarzeń otwartych dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Województwa Lubuskiego, głównie Zielonej Góry. Festiwal skupia wokół siebie doskonałych muzyków, a jego nadrzędnym celem jest docieranie z kulturą wysoką do szerokiej publiczności, rozbudowywanie oferty kulturalnej miasta i województwa, tworzenie wysokiej klasy festiwalu o międzynarodowej randze, co jednocześnie ma rozbudzać sympatię i przywiązanie do pięknego miasta i okolicy.
Twórcami Festiwalu są rodzimi zielonogórzanie, byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, Maciej Baranowski i Łukasz Łacny oraz ich pierwszy nauczyciel, a obecnie przyjaciel Iwan Moroz. Z wielką pasją, zaangażowaniem, bogatym doświadczeniem i międzynarodowymi kontaktami postanowili stworzyć w Zielonej Górze festiwal muzyki blaszanej, co było ich wielkim marzeniem od kilku lat.
Podczas pierwszej edycji gościliśmy artystów, wykładowców i kursantów z 10 krajów, 3 kontynentów m.in. z: Polski, Niemiec, Austrii, Francji, USA, Japonii, Korei Południowej czy Tajlandii.

Więcej informacji o festiwalu na www.corno.pl
Facebook: https://www.facebook.com/CornoBMF/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=F4PvTzK_2l4

2018-06-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-27 07:58:47

Electric Flash Camp 2018 ☼ Ochla

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Ochla
Czas: 2018-09-01 18:00:21 2018-09-02 06:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/2073440382915029/

Od organizatora:
Stowarzyszenie Electric Flash zaprasza na Festiwal Electric Flash Camp 2018, który odbędzie się w Ochli - Zielona Góra, 1 września tego roku. 

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Zielona Góra.


LINE UP:

∎ BARKER > Ostgut Ton & Berghain / Panorama Bar - BERLIN
> https://soundcloud.com/voltek

∎ ZUMI LIVE > SZLOK & dym
> https://soundcloud.com/zumi-szlok

∎ URTUR > Hello Techno
> www.fb.com/hell0techno

∎ MAZAR > Electric Flash
> www.facebook.com/djmazar

∎ JURAK > Electric Flash

∎ BĘBNY LIVE

∎ FIRE:SHOW

• WSTĘP: FREE! ㋡

►FULL INFO: fb.com/electricflash

H: 20:00, sb, 1 wrze 2018 - Ochla // Zielona Góra // PL

2018-05-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-31 09:31:23

Kids Run

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: stadion MOSiR, ul Sulechowska 37
Czas: 2018-09-02 06:45:57 2018-09-02 11:30:57
Link: https://www.facebook.com/events/2067737123470667/

Od organizatora:
Kids Run to piknik sportowy dla dzieci w wieku od 1 do 14 lat.

Kids Run to kilka godzin atrakcji dla każdego dziecka.
Przygotowujemy szereg stacji na których mali
sportowy mogą spróbować swoich sił w slalomach,
mini wyścigach, konkurencjach lekkoatletycznych, jak
pchnięcie kulą czy skok w dal. Nasi partnerzy w postaci,
lokalnych klubów sportowych przygotowują stacje,
gdzie dzieci mogą pograć w tenisa, poćwiczyć piłkę
nożna czy futbol amerykański. Wszystko przygotowane
w formie zabawy i dostosowane do wieku uczestników.
Dzięki temu rodzice traktują naszą imprezę jako okazję,
do całodziennego wspólnego spędzenia czasu.
Biuro zawodów imprezy mieści się na stadionie lekkoatletycznych, w miejscu rozgrywania zawodów i jest czynne w godzinach 8:30 do 11:30

Zapisy: http://kidsrun.pl/2018/02/18/zapisy-na-kids-run-2018/
Lista startowa: http://kidsrun.pl/2018/01/20/lista-startowa-zielona-gora/
Regulamin: http://kidsrun.pl/2018/01/18/regulamin-zawodow-kids-run-2018/

W ramach Imprezy odbędzie się 18 biegów dla następujących grup wiekowych z
podziałem na dziewczynki i chłopców:

Kategoria D2 dla dzieci od 0 do 2 lat – dystans ~~100 m - ok. 9.10
-Kategoria D3 dla dzieci w wieku 3 lat – dystans ~~100 m – ok. 9.30
- Kategoria D4 dla dzieci w wieku 4 lat – dystans ~~100 m - ok. 10.00
- Kategoria D5 dla dzieci w wieku 5 lat – dystans ~~200 m - ok. 10.30
- Kategoria D6 dla dzieci w wieku 6 lat – dystans ~~200 m - ok. 11.00
Kategoria D7 dla dzieci od 7 do 8 lat – dystans ~~400 m - ok. 11.30
Kategoria D8 dla dzieci od 9 do 10 lat – dystans~~400 m - ok. 12.00
- Kategoria D9 dla dzieci od 11 do 12 lat – dystans ~~800 m – 12.30
- Kategoria D10 dla dzieci w wieku 13 do 14 lat – dystans ~~800 m 13.00

2018-05-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-12 06:44:07

Rajd Rowerowy Retro

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Nowa Sól

Sport i rekreacja

Miejsce: Zbiórka i start przy pomniku Bohaterom Walk o Polskę
Czas: 2018-09-02 10:00:03 2018-09-02 13:00:03
Link: https://www.facebook.com/events/1082728535207528/

Rowerowy Rajd Retro ulicami Nowej Soli to dalsze świętowanie uzyskania 100 lat temu praw wyborczych dla kobiet oraz 100-lecia niepodległości Polski. Trasa zostanie wkrótce wyznaczona przez Pilota Rajdu Stanisława Łuszczki. Zbiórka i start przy pomniku Bohaterom Walk o Polskę w niedzielę 2.09.2018 o godzinie 12:00. Zapraszamy nowosolanki i nowosolan do udziału a strój z epoki mile widziany.
Nie organizujemy przyjmowania zgłoszeń udziału. Liczymy na spontaniczne przybycie i wspólny rajd ulicami Nowej Soli.
Pytania i odpowiedzi pod tel. 666397974

2018-07-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-13 09:04:30

Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Lubuski Park Przemysłowo – Technologiczny
Czas: 2018-09-02 13:30:07 2018-09-02 16:30:07
Link: https://www.facebook.com/events/520202671749402/

Bieg na dystansie 10km. Trasa o nawierzchni utwardzonej (asfalt) to dwie pętle o długości 5 km poprowadzone na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Nawierzchnia ,i ukształtowanie trasy pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego wyniku sportowego. W rywalizacji mogą wziąć udział również drużyny 3- osobowe. Wpisowe to zaledwie 20 zł (przy zapisach elektronicznych), a cały dochód z opłat wpisowych przekazany zostanie na działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Nerka".
Zapisy, Regulamin: 
https://super-sport.com.pl/

2018-08-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-13 19:13:02

Dzień bezpłatnych konsultacji w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju, ul. Niecała 2g
Czas: 2018-09-07 07:00:13 2018-09-07 18:00:13
Link: https://www.facebook.com/events/106959096795674/

W każdy pierwszy piątek miesiąca w naszym Ośrodku odbywa się "Dzień Bezpłatnych Konsultacji" dla osób zainteresowanych korzystaniem z psychoterapii, pomocy psychologicznej i innych form wsparcia i rozwoju osobistego.

Skontaktuj się z wybranym specjalistą i zapytaj o dostępność terminu:

mgr Krystian Kaczor, tel. 537 226 077 – psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin, terapeuta zaburzeń zachowania adolescentów i osób dorosłych

mgr Łukasz Zdebelak, tel. 669 470 029 – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

mgr Jolanta Tajchert, tel. 698 659 750 – psychoterapeutka systemowa, pedagog, terapeutka zaburzeń zachowania

mgr Justyna Sternak, tel. 502 228 158 – psycholog, dyplomowana psychoterapeutka integratywna, dyplomowana terapeutka par i małżeństw, trenerka rozwoju osobistego

mgr Edyta Rudzka-Kuźmińska, tel. 603 701 228 – psychoterapeutka systemowa, terapeutka rodzinna, terapeutka zaburzeń zachowania, mediator, coach

mgr Gracjana Pawlak, tel. 607 349 941 – certyfikowana psychoterapeutka Gestalt, konsultantka Gestalt ds. budowania i rozwoju zespołów, coach, trenerka rozwoju osobistego

dr Anna Szczęsna-Szeib, tel. 570 148 877 – psychoterapeutka w nurcie pracy z ciałem

Więcej o naszym Zespole: http://psychoterapia.zgora.pl/zespol/

Serdecznie zapraszamy.

2018-07-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-04 12:17:05

Wystawa "Żużel w sztuce"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Galeria BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-07 10:00:39 2018-09-30 15:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/184170915729198/

Od organizatora:
Otwarcie: 25.05.2018, 18:00
Wystawa czynna do 24.06.2018

Paweł Althamer
Wojciech Bąkowski
Cezary Bodzianowski
Michał Jankowski
Mariusz Kaczmarek
Marcin Maciejowski
Maciej Milewski
Tomasz Mróz
Lech Okołów
Dominika Olszowy
Agnieszka Ruszczyńska-Szafrańska
Wilhelm Sasnal
Kazimierz Urbański

Wystawa prezentuje historię Żużla – jednego z najpopularniejszych w Polsce sportów, oraz dzieła współczesnych artystów, które poświęcone są tej dyscyplinie. Część prezentowanych prac, powstała w przeszłości, inne zostały przygotowane specjalnie na wystawę. Do udziału zaprosiliśmy czołówkę polskiej sceny sztuki współczesnej, m.in Pawła Althamera, Wilhelma Sasnala czy Dominikę Olszowy. Prezentujemy obrazy, rzeźby oraz prace dźwiękowe.

W części historycznej wystawy pragniemy zarysować szerszy kontekst “Czarnego sportu” i spojrzeć na jego historię nie tylko przez pryzmat wyników drużyn czy poszczególnych zawodników ale m.in polityki wypełniania wolnego czasu realizowanej przez władze PRL, zmian w okresie transformacji ustrojowej i współczesnej profesjonalizacji i komercjalizacji świata sportu. Zgromadziliśmy pokaźną liczbę pamiątek wypożyczonych od klubów i prywatnych kolekcjonerów, znakomita większość nie była nigdy prezentowana. Wiele spośród nich jest na bardzo wysokim poziomie plastycznym, stanowią znakomity przykład projektowania graficznego, medalierstwa czy małej formy rzeźbiarskiej.

Wystawa jest skierowana zarówno do fanów Speedwaya jak i miłośników sztuki. Pragniemy wykazać pewne podobieństwa między żużlowcami a artystami, oczywiście na poziomie metaforycznym. Oba zawody wymagają absolutnego poświęcenia, oba niosą za sobą ryzyko. Zarówno w sztuce jak i żużlu nie ma hamulców i można wypaść za bandę.

kurator: Dawid Radziszewski
opracowanie graficzne: Grzegorz Myćka

terminy wystaw:
MOS, Gorzów Wlkp.: 25.05-24.06.2018
BWA Tarnów: 7.07-26.08.2018
BWA Zielona Góra: 7-30.09.2018

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
wykład
ROBERT NOGA
Gawędy o czarnym sporcie
29.05, 18:00
MOS, ul. Pomorska 73, Gorzów Wlkp.

performance
MARIA MAGDALENA KOZŁOWSKA
Hymn dla wszystkich
2.06, NOCNY SZLAK KULTURALNY
Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.


Partnerzy: BWA Tarnów, BWA Zielona Góra
Współpraca: Stal Gorzów, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Patronat medialny: Tygodnik żużlowy

2018-05-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-17 11:30:16

Winobraniowe Spotkania Teatralne - Mayday 2

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-09-07 17:00:10 2018-09-07 19:30:10
Link: https://www.facebook.com/events/280255812711415/

W ramach kolejnej edycji "Winobraniowych Spotkań Teatralnych" zapraszamy Was na spektakl, który rozbawi Was do łez :)

MAYDAY 2 to kontynuacja scenicznego hitu Raya Cooneya. Co tym razem czeka spokojnego, niepozornego taksówkarza, który brawurowo (i ze sporymi sukcesami „organizacyjnymi") prowadzi podwójne życie, karkołomnie lawirując pomiędzy dwoma nieświadomymi niczego żonami? Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że - obok znanych Państwu bohaterów - tym razem do akcji wkroczy także ojciec wścibskiego sąsiada z góry i... dorastające dzieci.

„Mayday 2" to dwukrotnie więcej zawirowań i podwójna porcja śmiechu. Czy obrotny bigamista straci wreszcie zimną krew, a żony cierpliwość? Sprawdźcie! I bawcie się dobrze!

Zamów bilety już dziś!
http://bilety.teatr.zgora.pl/

tel. 68 452 72 72 (wewnętrzny: 35, 51, 63)

2018-07-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-09 10:17:22

IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: przed biurowcem PGNiG, ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-09-08 15:00:11 2018-09-08 18:00:11
Link: https://www.facebook.com/events/290588705013006/

IX LOTTO DRUŻYNOWY BIEG WINOBRANIOWY odbędzie się 8 września (sobota) w Zielonej Górze. Zawodnicy wystartują o godzinie 17 sprzed biurowca PGNiG zlokalizowanego na ul. Bohaterów Westerplatte (w tym miejscu będzie również meta). Do pokonania śmiałkowie będą mieć dystans 2,5 km na trasie: Bohaterów Westerplatte, Ułańska, al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, pl. Matejki, Kupiecka, Drzewna, pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego, Bohaterów Westerplatte. 
W biegu mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje oraz inne organizacje. Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. 
Organizator biegu gwarantuje przyjęcie maksymalnie 150 drużyn. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Nie ma opłaty startowej.

2018-07-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-21 12:02:04

33. Nocny Bieg Bachusa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-09-08 17:00:41
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1762-33-nocny-bieg-bachusa.html

Od organizatora:
Nocny Bieg Bachusa, pod honorowym patronatem Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, tradycyjnie już inauguruje cykl imprez sportowych odbywających się w ramach Dni Zielonej Góry.

W dniu 13 września 1986 roku o godz. 19.00 na starcie stanęło 63 zawodników. Aktualnie bierze w nim udział ponad 700 amatorów, biegaczy z całego kraju. Wielokrotnie startowali również goście z Niemiec, Holandii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy i Kenii.

Od 2015 roku w ramach biegu rywalizują również uprawiający Nordic Walking.

Administratorem danych jest: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 16/9, 65-048 Zielona Góra

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 14:36:25

II Bieg 4 Żywiołów - Oficjalne otwarcie Toru Przygoda-Wyzwanie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: trasa biegu prowadzić będzie przez leśne ścieżki lasu przy ul. Chmielnej
Czas: 2018-09-09 07:30:10 2018-09-09 11:00:10
Link: https://www.facebook.com/events/268624593737516/

09.09.2018 - Oficjalne otwarcie toru

II Bieg 4 Żywiołów na nowo powstałym torze przeszkód - Przygoda-Wyzwanie. 

Zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018
Organizatorzy: Urząd Miasto Zielona Góra / Official account, Grupa Inicjatywna z ul. Chmielnej, Drużyna 4 Żywioły, Pensjonat Fitness i SPA "Gregor", Stowarzyszenie Racula

Wpisowe: 10 zł (dochód przeznaczony na pomoc Schronisko Zielona Góra).

Zapisy: 
https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1983-ii-bieg-4-zywiolow.html

2018-08-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-15 18:37:28

Kurs djembe dla początkujących

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Pracownia Żyrafa, ul. Gajowa 54
Czas: 2018-09-10 14:00:00 2018-09-10 15:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/1981894678516174/

Od września znów zapraszamy na kurs gry na afrykańskich bębnach djembe dla początkujących.
Na zajęciach poznasz i poćwiczysz podstawowe uderzenia, poznasz kilka rytmów, nauczysz się grać w grupie.
Gra na bębnie to również wyrażanie i transformacja emocji, koordynacja półkul :-) 
Nie musisz mieć własnego bębna - u nas są dostępne.

Zajęcia już kolejny sezon prowadzi Szymon Mizera, filozof, filmowiec, muzyk, podróżnik, pirat, ojciec :-) 

Cena: 100 zł za 4 spotkania.
Cały kurs trwa ok. 3 miesiące.
Godziny można zmienić. 

2018-08-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-16 06:52:59

WWRT - Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: miejsce startu zostanie podane później
Czas: 2018-09-14 06:00:39 2018-09-16 16:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/202535997045667/

WWRT czyli Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny "Lubuskie świętuje niepodległość" to impreza zarówno dla aut 4x4, motocykli i atv oraz samochodów osobowych (cywilnych/płaskich). 
To impreza turystyczna w której udział może wziąć każdy posiadający prawo jazdy oraz pojazd dopuszczony do ruchu!
Przygotowujemy dla Was dwie trasy z podziałem ze względu na rodzaj pojazdu:
- Trasa 4x4 to połączenie offroadu i zwiedzania niedostępnych terenów województwa lubuskiego (szutrowa trasa cross country dla aut typu SUV, z elementami przeprawowymi dla tych bardziej uterenowionych)
- Trasa turystyczna (asfaltowa) dla aut osobowych będzie przebiegała przez rejony dawnego woj. zielonogórskiego, odwiedzając ciekawe zabytki historyczne. Będzie też miała elementy współzawodnictwa w postaci odcinków specjalnych! 

Na obu trasach przez dwa dni będziecie mogli zwiedzać, strzelać, skakać i doskonale się bawić z całą rodziną! 
Imprezę zakończymy ostatnim koncertem na Winobraniu!

2018-07-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-04 11:08:13

Koncert Zagrali i Poszli

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2018-09-14 18:00:31 2018-09-14 20:00:31
Link: https://www.facebook.com/events/232828410761219/

Zapraszamy serdecznie do udziełu w niezwykle ważnym dla naszego klubu wydarzeniu tj. w pierwszym organizowanym przez nas koncercie akustycznym. Przeżyjcie z nami zakończenie lata przy żeglarskich dźwiękach granych na żywo na naszej scenie przez zespół „Zagrali i Poszli” z Gniezna. ZiP jest przede wszystkim znany w kręgach piosenki żeglarskiej, turystycznej i poezji śpiewanej. 

Ci wyjątkowi muzycy na licznych scenach całego kraju grają od 1991 r. Początkowo występowali jako duet gitarowy (Andrzej i Arek). Dziś zepół liczy pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, gitara elektryczna i basowa, banjo, mandolina, saksofon, flet, akordeon, cigar box guitar, skrzypce, instrumenty perkusyjne i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluegrassu, rocka i ballady.

Więcej informacji o ZiP na http://zagraliiposzli.pl 
______________________________________________________

Bilety dostępne od 20.08 br

przedsprzedaż 20 zł bilet
w dniu koncertu 30 zł bilet

do nabycia:
- w klubie, 
- online na www.abilet.pl
______________________________________________________

W celu rezerwacji stolika podczas wydarzenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 537200681. 

______________________________________________________

#fabryka #koncert #zagraliiposzli #ZiP #rock #szanty #folk#piosenkażeglarska #dobregranie #food #music #muzykanażywo#akustycznie #zielonagóra #moniuszki

2018-08-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-17 11:35:51

3 Charytatywny Bieg Gladiatora

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Anabo, ul. Szosa Kisielińska 20
Czas: 2018-09-15 09:00:35 2018-09-15 12:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/143725526441412/

Od organizatora:
Kto był z nami w ubiegłym roku tego nie trzeba przekonywać, że Bieg Gladiatora to był świetny event sportowy. Zielonogórzanie i mieszkańcy województwa lubuskiego pokazali, że mają wielkie serca i dobrą kondycje.
Dlatego postanowiliśmy zorganizować już 3 edycję.
Po raz kolejny zaprosimy Was na teren Renault Anabo gdzie stworzymy miasteczko pełne atrakcji. I po raz kolejny pobiegniemy w pięknym i wymagającym Parku Poetów.
A wszystko oczywiście dla Rafała Adamczaka, naszego Gladiatora w ramach akcji Wstawaj Rafał.

Kilka wstępnych informacji:
Dystans - 7 km,
Trasa - bieg leśny, z naturalnymi przeszkodami,
Pomiar czasu,
Nagrody,
Bieg dla dzieci,
Imprezy towarzyszące,
Świetna atmosfera.

Nie może Was zabraknąć!

Pomóżmy Mu wstać!

2018-02-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-23 10:02:06

Stand-up Wojciecha Cejrowskiego pt. “Smak Tropików”

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (budynek A-3), ul. Podgórna 50
Czas: 2018-09-20 17:00:17 2018-09-20 20:00:17
Link: https://www.facebook.com/events/1527596157362423/

Zapraszamy do Zielonej Góry na stand-up Wojciecha Cejrowskiego pt. “Smak Tropików” w dniu 20 września 2018r. o godz. 19.oo w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego (budynek A-3), ul. Podgórna 50.

“Smak Tropików” to występ w amerykańskiej konwencji stand-up comedy. Przy okazji można kupić książki WC w promocyjnej cenie, uzyskać autograf i zrobić wspólne zdjęcie – do ostatniego chętnego!

Opowieści z Madagaskaru, Ameryki Łacińskiej oraz z Wysp Ludożerców. Smak jest pretekstem, a przedstawienie jest komediowe, a nie kulinarne. Co je ekipa "Boso...", na wyjazdach? Polowanie na krokodyle za pomocą samochodu. Oraz kilka dobrych rad pochodzących z tropików: mężczyźni powinni być brzydcy, a kobiety nie powinny się odchudzać.

Bilety w cenie 75 zł do nabycia:
przez internet : www.biletos.com
oraz w: kasie abilet.pl Zielona Góra, ul. Zamkowa 7/4a, tel 68 324 47 74

Organizator:
Agencja Artystyczna MONOLIT 20-819 Lublin, ul. Kaskadowa 7/36 Informacje dodatkowe: tel. 660 860 777

2018-07-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-04 11:13:46

Koncert Two Timer

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2018-09-21 18:00:03 2018-09-21 20:00:03
Link: https://www.facebook.com/events/675944816131547/

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszej Fabryki na koncert energetycznego zespołu Two Timer. Muzycy gwarantują bluesową ucztę muzyczną na najwyższym poziomie.

Two Timer gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70-ych brzmienia. 
Zespół od blisko 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach na świecie m.in. International Blues Challenge Memphis (USA), International Jazz Festival Montreal (CAN), Le Buis Blues (FRA), Rawa Blues, Suwałki Blues Festival, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Harmonica Bridge Festival w Toruniu, Blues am Rand (DE), Muddylives Festival (DE) i inne.
Zespół dwukrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014 oraz 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie.

Dyskografia zespołu:
2010 - EP "Here it comes"
2014 - LP "Two Timer"
2016 - LP "The Big Ass Beer To Go"
2018 - LP "The Big Easy"

Więcej informacji o Two Timer na 
www.twotimer.pl 
______________________________________________________

Bilety dostępne od 20.08 br

przedsprzedaż 20 zł bilet
w dniu koncertu 30 zł bilet

do nabycia:
- w klubie
- online na www.abilet.pl
______________________________________________________

W celu rezerwacji stolika podczas wydarzenia, prosimu o kontakt telefoniczny pod numerem 537200681.
______________________________________________________

#fabryka #koncert #twotimer #rock #blues #electricblues #dobregranie #food #music #muzykanażywo #akustycznie #zielonagóra #moniuszki

2018-08-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-17 11:37:05

Warsztaty Tanga z Rysiami

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Zespół Szkół Ekologicznych, ul. Francuska 25a
Czas: 2018-09-22 10:30:18 2018-09-23 13:30:18
Link: https://www.facebook.com/events/265066450713716/

W dniach 22-23 września w Studio Dance Club razem z Moniką Wydrowską i Ryszardem Musiałem po raz kolejny będziemy zgłębiać tajniki tanga. Zatem bardzo serdecznie zapraszamy i do zatańczenia! :)

TEMATY PRZEWODNIE:
22 września (sobota):
godz. 12:30-13:15 - Technika - Jak prowadzić? Jak podążać? By zwiększyć przyjemność tańczenia. 
godz. 13:30-15:00 - Giro, różne oblicza i zastosowanie w tańcu. 
godz. 15:30-17:00 - Milonga - podstawowe rytmy i stylistyka tańca. Kombinacje kroków tańczone na małych przestrzeniach.
23 września (niedziela):
godz. 11.00-11:45 - Technika - Jak prowadzić? Jak podążać? By zwiększyć przyjemność tańczenia. Estetyka ruchu i ozdobniki.
godz. 12:00-13:30 - Tango walc - muzykalność, sekwencje kroków charakterystyczne dla walca.
godz. 14:00-15:30 - Tango walc - muzykalność, sekwencje kroków charakterystyczne dla walca, cd.

Miejsce warsztatów: ZSEkol. ul. Francuska 25a w Zielonej Górze
Koszt warsztatów (płatność w terminie do 10 września):
- jeden dzień - 150,00 zł/osoba (po terminie 170,00 zł/os.)
- dwa dni - 225,00 zł/osoba (po terminie 250,00 zł/os.)
Dla uczestników majowych warsztatów przewidziany jest rabat w wysokości 25,00 zł/os. pod warunkiem płatności w terminie.
Zapisy u Krzysztofa Kocińskiego (tel. 604 79 80 48, email: studiodanceclub@wp.pl 
Opłatę za warsztaty wnosimy na konto bankowe Studio Dance Club.
Nr 25 1090 1535 0000 0000 5301 9973.

UWAGA! W sobotę 22 września zapraszamy na MILONGĘ Z RYSIAMI do GRAPE TOWN HOTEL przy al. Wojska Polskiego 79. Startujemy o godz. 20.00. Na godzinę przed milongą zostanie przeprowadzona otwarta lekcja tanga dla chcących rozpocząć przygodę z tangiem argentino. Jak zwykle pozytywne emocje i piękna muzyka gwarantowane. Parkietowe 15,00 zł/os.

2018-07-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-23 07:00:56

Barbarian Race

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce nie zostało jeszcze podane
Czas: 2018-09-22 17:00:23 2018-09-23 20:00:23
Link: https://www.facebook.com/events/370061193401157/

Od organizatora:
Na zakończenie sezonu przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe OCR-owe święto!
Zarezerwuj 22-23 września, bo szykują się prawdziwe barbarzyńskie Igrzyska w Zielonej Górze!

Na 6km trasie Rebelii czeka na Was ponad 20 przeszkód oraz niezapomniana przygoda w doborowym towarzystwie prawdziwych pasjonatów biegów przeszkodowych.
Po sobotniej Rebelii kolej na prawdziwe zmagania barbarzyńskich Tytanów! Czeka na Was przepiękna, malownicza 13 km trasa, urozmaicona najlepszymi przeszkodami znanymi z tras Barbarian Race. Kto jest gotowy na podbój Grodu Bachusa?
Barbarian Arrow to ultrakrótka, 300 m trasa naszpikowana ok. ośmioma najlepszymi przeszkodami znanymi z trasy Barbarian Race. Starty odbywają się dwójkami lub czwórkami.

Rośnie w Twoim domu mały Barbarzyńca? Zapisz go na Barbarian Race Kids, a specjalnie przygotowany tor przeszkód obudzi w nim wielkiego wojownika!

Tego wydarzenia nie można pominąć w swoim biegowym kalendarzu!

2018-05-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-12 18:12:18

Cadillac gra Led Zeppelin

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-09-22 18:00:29 2018-09-22 21:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/227843408064766/

Led Zeppelin to najlepszy zespół rockowy wszech czasów – koniec, kropka. Ich eklektyczna muzyka, meandrująca między starym folkiem, bluesem i heavy metalem ukształtowała nasze gusta. Jest to muzyka „światła i cieni”, zderzenie hippisowskiego idealizmu z mistycyzmem i czarną magią, dziecięcej niewinności z wulgarnym erotyzmem. Muzyka Led Zeppelin nie jest łatwa do grania, ale zespół CADILLAC uwielbiamy to robić. Riffy Jimmiego Pagea są pogięte, bębny Johna Bonhama niewiarygodnie ciężkie, linie wokalne Roberta Planta boleśnie wysokie, a różnorodność dźwięków tworzonych przez Johna Paula Jonesa po prostu przytłacza. Dlatego zespół CADILLAC poświęca bardzo dużo czasu na próby, nierzadko zaniedbując inne obowiązki. Lecz gdy już zacznie wychodzić, to uczucie satysfakcji jest nie do opisania. Granie takich numerów jak Black Dog, Dazed and Confused, Kashmir i Whole Lotta Love daje im mnóstwo radości i energii. 

"Nazywamy się CADILLAC i uwielbiamy grać covery. Tym razem stawiamy na Led Zeppelin". Koncert odbędzie się w sobotę 22 września 2018 od godz.20.00 w zielonogórskiej piwnicy artystycznej KAWON. "Przyjdź i daj sobie oddać trochę tej energii... No dobra, już dobra - Stairway też zagramy ..."

*******************************
BILETY ONLINE JUŻ DOSTĘPNE !!!

Bilety:
Przedsprzedaż - 25 zł - bilet kolekcjonerski (od 22.08.2018)
* bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

* Kawon - (68) 324 43 86 - w godz.13.00-02.00
Zielona Góra, Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl


Internet JUŻ DOSTĘPNE !!! - 25 zł
* www.abilet.pl
https://abilet.pl/impreza/cadillac-gra-led-zeppelin-4753

W dniu koncertu - 30 zł
do nabycia na bramce

*******************************
CADILLAC

Zespół Cadillac istnieje od ponad 20 lat. Grają covery na wysokim poziomie w przeróżnych gatunkach muzycznych. Te największe koncerty są rockowe, z utworami Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Metallica, U2 i wielu innych, lecz Cadillac występuje też na imprezach okolicznościowych z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Cadillac to zespół czteroosobowy, lecz czasem, na przykład na potrzeby show muzycznego "Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon", grają w rozszerzonym składzie.

internet:
https://www.facebook.com/zespolcadillac
http://zespol-cadillac.pl/

video:
https://www.youtube.com/watch?v=95JvoFj3HaY

*******************************

wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/227843408064766/

*******************************

Data: 22.09.2018 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
Piwnica Artystyczna KAWON
Zamkowa 5, Zielona Góra
tel. 68 324 43 86
http://www.kawon.zgora.pl/
https://www.facebook.com/Piwnica-Artystyczna-Kawon

*******************************

2018-08-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-10 06:50:34

Premiera - Nerwica Natręctw / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-09-23 15:00:38
Link: https://www.facebook.com/events/402803013524976/

ZIELONOGÓRSKA PREMIERA SPEKTAKLU!

Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. 

Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Autor: Laurent Baffie
Reżyseria: Artur Barciś
Obsada:
• Karolina Sawka
• Jowita Budnik
• Katarzyna Herman
• Rafał Królikowski
• Artur Barciś / Andrzej Zieliński
• Zdzisław Wardejn
______________
Bilety online 👉 adria-art.pl

2018-06-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-25 18:05:47

III Zielonogórskie Biegi Górskie - Rollercoaster

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: MOSIR Ochla (Basen)
Czas: 2018-09-29 09:00:47
Link: http://nowegranice.pl/rollercoaster/

Już 29 września 2018 III edycja Zielonogórskich Biegów Górskich – Rollercoaster, bieg przełajowy w Zielonej Górze na Wzgórzach Piastowskich o charakterze górskim na dystansie 10km oraz 21km. Start i Meta zawodów znajdują się przy Ośrodku MOSIR Ochla (Basen).

Zapisz się już dziś pod tym adresem: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1936-iii-zielonogorskie-biegi-gorskie-rollercoaster.html

Regulamin biegu: https://drive.google.com/open?id=1JsIngESkuNJhYvI2g7UOIBJYspHDClQ1

Regulamin biegu dla dzieci: https://drive.google.com/open?id=0B2pCrRldBQroZXJPSFktN2lHT0U

Ślad GPX Trasy Rollercoaster 21km: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=fxevyhklgpgxhzir

Ślad GPX Trasy Rollercoaster 10km: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=chsyrnvijtuvbaqb

2018-07-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-12 19:53:09

VII NOVITA Półmaraton Zielonogórski

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce startu jeszcze nie zostało podane
Czas: 2018-10-05 22:00:50
Link: http://www.polmaratonzielonogorski.pl/

Od organizatora:
Neonowe opaski, fluorescencyjne farby do ciała, odblaski, muzyka i duuuuuużo energiiiii!

Tegoroczny Półmaraton Zielonogórski to wielka zmiana. Zapraszamy Was na imprezę jakiej jeszcze nie było.

Taki efekt uzyskamy tylko po zmroku!

Po raz pierwszy do udziału w naszej imprezie zapraszamy także tych, którzy chcieliby zmierzyć się z Zielonogórską Ćwiartką, a dokładnie jedną pętlą naszego półmaratonu (nieco ponad 10 km).

Zapisy zostaną uruchomione już w marcu!

2018-02-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-19 21:05:01

Lady Pank – po 35 latach od debiutu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-10-09 17:00:18 2018-10-09 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/153767115482157/

Od organizatora:
Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem LP1, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Zarówno płyta, jak i trasa LP1 to jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku na polskim rynku muzycznym.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:04:51

Pierwszy Marsz Równości w Zielonej Górze.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: miejsce rozpoczęcia zostanie podane później
Czas: 2018-10-20 12:00:29 2018-10-20 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/197152980954606/

W sobotę 20-go października ulicami Zielonej Góry przejdzie pierwszy Marsz Równości - przemarsz wszystkich, którzy żądają Polski otwartej i pełnej szacunku, dla każdego obywatela. Organizatorki i organizatorzy zielonogórskiego Marszu za swój główny cel obierają podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie podyktowane homofobią.

W opinii organizatorów marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wielu ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego czy wyznawaną religię.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one osobom heteronormatywnym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych ram dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu nieheteronormatywnym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny jest sztandarowym postulatem Marszu Równości w Zielonej Górze, którego hasło brzmi: „Każda rodzina jest najważniejsza!” Ma ono na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej, że postulaty Marszu są z gruntu konserwatywne, ponieważ opierają się na założeniu, iż to właśnie rodzina jest podstawą społeczeństwa – każda rodzina. 
Organizatorki i organizatorzy zwracają szczególną uwagę na prawo do bezpiecznego i spokojnego życia oraz samorealizacji, które powinno należeć się nie tylko osobom nieheteronormatywnym, ale i wszystkim, którzy spotykają się z problemem wykluczenia.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.
Marsz Równości w Zielonej górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.


Na bieżąco będziemy publikować wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia.

2018-07-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-20 10:29:26

Stand-Up W Kawonie - Katarzyna Piasecka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-26 17:00:54 2018-10-26 18:30:54
Link: https://www.facebook.com/events/2107974006133788/

Kolejny wieczór nowego sezonu Stand-up w Kawonie 
Tym razem:
Katarzyna Piasecka w najnowszym programie stand-up comedy „WINNA”!
Nowe spostrzeżenia, nowa energia i jedna historia, bez której ten
program nie mógłby powstać. Całość w charakterystycznej dla niej -
bezpośredniej i bezkompromisowej formie.

Support: Tomasz BORAS Borkowski

Bilety: Abilet.p (sprzedaż od poniedziałku 23.07)

Open Mic - zgłoszenia w wiadomości.

-----------------------------------
Kolejny wieczór 5-go sezonu STAND-UP w Kawonie.
Raz na miesiąc zielonogórski Kawon zamieni się w klub komediowy. W atmosferze absolutnego luzu i braku hamulców spędzimy czas z najlepszymi polskimi komikami. Niektórych znacie doskonale, a niektórych po prostu musicie poznać.
*Impreza przeznaczona dla widzów dorosłych.
Gospodarzem sceny jest Janusz Pietruszka

2018-07-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-22 18:43:21

Wielka Trasa Stand-up Polska w Zielonej Górze!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Czas: 2018-10-29 18:00:53 2018-10-29 20:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/615346815510004/

Wielka Trasa Stand-up to wyjątkowy projekt, w ramach którego komicy prezentują starannie wyselekcjonowane najlepsze dwie godziny stand-up'u z ostatniego półrocza. 
Nikt nie oparł się jeszcze takiej dawce śmiechu, dlatego w październiku 2018 r. odbędzie się już VII taka trasa! Na każdym wydarzeniu wystąpi 8 najbardziej znanych, kontrowersyjnych polskich komików. Każdy z nich będzie przedstawiał nowy materiał w stosunku do poprzednich tras, żadnych powtórzonych żartów!

Specjalnie dla was wystąpią:

Antoni Syrek-Dąbrowski
komik, improwizator, scenarzysta, aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Wziął udział w takich programach jak: "HBO Stand-up Comedy Club", obu sezonach "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!" oraz "Tylko dla dorosłych" w TVP2. Udało mu się również zakwalifikować do programu "Stand-up Express" - kolaboracji komików z całej Europy wschodniej, gdzie występował po angielsku.

Michał Kempa
Komik, prawnik, kolarz. Jest komikiem, ale propaguje humor nieśmieszny i smutny. Dużo biega, bolą go piszczele. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go, jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji.

Sebastian Rejent
Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego, jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu... i nie było to dziecko. Sukces. Sebastian nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

Reszta komików wkrótce...

2018-07-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-12 18:36:55

Koncert - Remember Your Roots

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-11-02 18:00:57 2018-11-02 22:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/1144410678995707/

Od organizatora:
Zapraszamy na koncert który jest częścią organizowanej przez Oldschool Records trasy REMEMBER YOUR ROOTS która jesienią i zimą 2018 roku odwiedzi kilka polskich miast. Podczas imprezy zagrają dwie legendy polskiej sceny streetpunk, zespoły The Analogs i Zbeer wspierani przez warszawski pleasure trap

Bilety w przedsprzedaży 35 zł w dniu koncertu 45 zł

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Są uważani za prekursorów rodzimej sceny streetpunk/Oi!. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. W styczniu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Wilk".
www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)

ZBEER powstał wiosną 1999. Zespół jest bezdyskusyjną legendą polskiej sceny streetpunk. Na swoim koncie ma cztery albumy oraz niezliczoną ilość piosenek na różnego rodzaju składankach. Jesienią 2018 roku ukaże się nowy, premierowy album zespołu.

PLEASURE TRAP powstał w 2016 roku w Warszawie. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się od wczesnej Oi! music poprzez streetpunk po ska. W kwietniu 2018 roku swoja premierę ma ich debiutancki album.

2018-03-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-03-04 07:56:24

Zielonogórski Bieg Niepodległości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-11-10 16:00:47
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1840

Organizatorzy
Organizatorem jest Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra.

Termin i miejsce
1. Impreza odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota) w Zielonej Górze.
2. Bieg przeprowadzony zostanie ulicami miasta: Bohaterów Westerplatte (start), Zjednoczenia, Aglomeracyjna, Dworcowa, Ułańska, Bohaterów Westerplatte (meta). Dystans 9,6 km.
3. Start nastąpi o godz. 17:00

Uczestnictwo i zgłoszenia
1. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie lub złożyć oświadczenie o udziale w biegu lub marszu na własną odpowiedzialność.
2. Gwarantuje się przyjęcie łącznie 300 zawodników, którzy dokonają zgłoszenia i wpłaty wpisowego. Decydować będzie kolejność wpłat.
3. Opłata startowa wynosi 50 PLN.
4. Zgłoszenia oraz opłaty startowe przyjmowane będą do 31 października 2018 r. włącznie tylko poprzez stronę internetową: http://www.super-sport.com.pl
5. Przelewy realizowane będą za pomocą usługi DOTPAY. Za datę wniesienia opłat startowych przyjmuje się termin dokonania płatności.
6. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
7. Zawodnicy zaproszeni przez organizatorów będą zwolnieni z opłaty startowej.
8. Pakiety startowe wydawane będą po okazaniu dokumentu tożsamości, w dniach 8-9 listopada (czwartek i piątek) w godz. 1600– 2000 w siedzibie Centrum Rekreacyjno-Sportowego MOSiR przy ul. Sulechowskiej 41 oraz w biurze zawodów w dniu imprezy (sobota) w godz. 14:00 - 16:00
9. Przyjęcie numeru startowego uważa się za jednoznaczne z akceptacją regulaminu imprezy.

Klasyfikacje
Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni
M 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
M 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
M 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
M 50 – 50 - 59 lat (1968-1959)
M 60 – 60 i więcej lat (od 1958)

Kobiety
K 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
K 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
K 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
K 50 – 50 więcej lat (od 1968)

Nagrody
1. Zawodnicy, którzy w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet zajmą trzy czołowe
miejsca otrzymają puchary Prezydenta Miasta Zielona Góra.
2. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I, II i III w poszczególnych kategoriach wiekowych
otrzymają medale i nagrody rzeczowe.
3. Najlepszy Zielonogórzanin i najlepsza Zielonogórzanka otrzymają puchary Przewodniczącego
Rady Miasta Zielona Góra.
4. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.
5. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godz. 18:30

Finansowanie
1. Koszty związane z przeprowadzeniem imprezy pokrywają organizatorzy.
2. Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny lub organizacji delegującej.

Postanowienia końcowe
1. Uczestnicy biegu nie będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2. Organizatorzy zapewnią opiekę lekarską, szatnię oraz napoje na mecie biegu.
3. Uczestników obowiązuje strój oraz obuwie sportowe w czasie biegu oraz w trakcie dekoracji.
4. Organizatorzy nie będą odpowiadali za przedmioty pozostawione bez zabezpieczenia lub skradzione podczas imprezy.
5. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 15:21:32

The Original Punk Rock Song Fest / Zielona Góra 17.11

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: WySPa - Klub Studencki, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2018-11-17 17:00:47 2018-11-17 22:59:47
Link: https://www.facebook.com/events/221922875255521/

The Original Punk Rock Song Fest
Ga-Ga Zielone Żabki
Prawda
Sedes
Uliczny Opryszek

17.11.2018 Zielona Góra / Klub WySPa
wejście g.18.00 start g. 19.00
Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem
Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN
UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie PUNK'S NOT DEAD !!!


GA-GA ZIELONE ŻABKI
W 2018 roku Smelec ze swoją formacją celebruje XXX lecie zdobycia nagrody publiczności w Jarocinie. Mija też 25 lat od ukazania się płyty Rebelia zespołu GA-GA. Automatycznie nadarza się okazja do zaprezentowania starych utworów już dawno nie granych z tej naprawdę świetnej płyty. Będzie też okazja zaprezentować kilka utworów z repertuaru Zielone Żabki a trzeba powiedzieć że kilka ich piosenek z tamtego czasu na żywo ostatni raz można było usłyszeć niemal 30 lat temu. Zapraszamy serdecznie tych którzy pamiętają Jarocin oraz tych których jeszcze wtedy nie było na świecie, bo mimo upływu czasu, tematy poruszane przez zespół są wciąż aktualne a muzyka emanuje pozytywna energią.

SEDES to legendarny wrocławski zespół punk rockowy założony w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

ULICZNY OPRYSZEK
Punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Londynie. Na dorobek zespołu składa się 5 płyt studyjnych. Ostatnia „Na zawsze punk 2” została wydana w 2017 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara-vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass-vocal).

PRAWDA - Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera.
Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku.
Jesienna trasa 2017 promuje album "Chaos in Poland"

https://www.facebook.com/prawdaband/

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 20:32:04

35-lecie pracy artystycznej Urszuli w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-23 17:00:35 2018-11-23 21:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/453086548478100/

Od organizatora:
Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich : „Na Sen” , „Dziś już wiem” , „Dmuchawce , Latawce , wiatr „ , „Konik na biegunach” , „Totalna Hipnoza”, „Szał sezonowej mody „ i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbędą się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli. W lutym i marcu 2018r odbyła się pierwsza część Jubileuszowej trasy koncertowej : Urszula 35-lecie - "Najlepsze 80-te” podczas której Artystka wystąpiła między innymi w Krakowie, Gdańsku , Szczecinie oraz Poznaniu z wyjątkowym show przenoszącym nas w lata 80 te . Ejtisowe brzmienia zawładnęły scenami klubów w Polsce .

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Urszuli oraz jej hitów .

Już teraz serdecznie zapraszamy !
Koncert Urszuli w Piwnicy Artystycznej Kawon będzie przekrojem największych hitów Artystki z lat 80 tych , który na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:03:11

Romantycy Lekkich Obyczajów w Zielonej Górze / Kawon 2.12

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-12-02 18:00:41 2018-12-02 21:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/285961728636149/

RLO zagra po raz pierwszy w Zielonej Górze podczas jesiennej trasy klubowej promującej płytę "Neoromantyzm".

➡️ teledysk "Neoromantyzm" https://youtu.be/y8qBbSSbPGo
➡️ kup płytę https://bit.ly/2HRQABa

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał siedem lat temu w Olsztynie. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Skład koncertowy RLO dodatkowo wspiera dwóch muzyków: Kuba Staniak (klawisze) i Paweł Łach (perkusja). Charakterystyczny styl w jakim tworzą artyści jest wielobarwnym połączeniem ulicznego folku i rocka alternatywnego. Potrafią porwać tłum na scenach Przystanku Woodstock i wzruszyć wypełniony po przegi klub.

Grupa wydała dotychczas trzy albumy. Ostatni z nich "Neoromantyzm" trafił do sprzedaży w 2018 roku nakładem S.P. Records. To wytwórnia, która wydała płyty takich grup jak Lao Che, Strachy Na Lachy, Pidżama Porno, Lao Che, Happysad, Kult czy Kaliber 44. 

Bilety: info soon!

2018-07-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-25 20:55:57

3. Koncert Muzyki Filmowej / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-03-08 18:00:58 2019-03-08 21:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/176715912949564/

Już niedługo poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią w 3 edycji Koncert Muzyki Filmowej. Nie zabraknie tancerzy, orkiestry symfonicznej oraz prowadzących Grażyny Torbickiej / Tomasza Raczka. Już teraz możesz kupić bilety na koncert w Zielona Góra! 8 marca 2019 r. 

BILETY: 99 PLN, 129 PLN, 159 PLN, 189 PLN, 219 PLN oraz 249 PLN VIP do nabycia na stronie WWW.ROYALCONCERT.PL

Informacje i zamówienia zbiorowe biletów tel. 730 377 300, e-mail bilety@royalconcert.pl

08.03.2019 r. | Zielona Góra | Hala Widowiskowo-Sportowa

2018-06-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-25 16:50:58