Top Posty
Top Wydarzenia
Top Miejsca

Rowerem - wystawa fotografii Hanny Piechowiak

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida, ul. Ptasia 32
Czas: 2018-09-03 10:00:00 2018-10-28 15:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/2190212471235413/

Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „Rowerem...”, autorstwa Hanny Piechowiak.
Wystawa czynna od 3 września do 15 października br.


Kilka słów o autorce:

Hanna Piechowiak, z urodzenia poznanianka, od wielu lat mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczęła w wieku 9 lat, kiedy to aparatem Smieną 8, otrzymanym od ojca, robiła zdjęcia wakacyjne. Pierwszym nauczycielem poznawania zasad i tajników fotografowania, był ojciec. Aparat stał się jej nieodłącznym towarzyszem w podróżach. Lubi być obserwatorem zjawisk zachodzących wokół niej i utrwalać je za pomocą aparatu. Drugą jej pasją jest jazda na rowerze.

„Niezmiennie od wielu lat jazda na rowerze sprawia mi radość. Zwłaszcza z dala od zgiełku miasta. Bycie w otoczeniu natury, pomaga mi się zregenerować ciało i umysł. Uspokaja emocje i daje mi wytchnienie po dniu pracy.

Lubię jeździć po lesie, górach, wokół jezior, wzdłuż rzek… Przyglądam się wtedy z bliska przyrodzie, podziwiam górskie rozległe panoramy. Każda wycieczka jest dla mnie przygodą, czasami podróżą w nieznane. Podczas licznych wypraw rowerowych przyciągają moja uwagę również inni rowerzyści. Oglądam, co potrafią na nich przewozić. Podziwiam jak potrafią je modyfikować na swoje potrzeby. I o tym chcę opowiedzieć swoimi zdjęciami”.

2018-08-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-28 16:09:27

Wystawa pt. "Archivum Grünbergensium – zielonogórskie manuskrypty z lat 1382-1799"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-09-12 15:00:44 2018-10-28 15:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/524935237955052/

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Archivum Grünbergensium – zielonogórskie manuskrypty z lat 1382-1799 (ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz z kolekcji prywatnych)".

Prezentowane na wystawie manuskrypty z zasobu Archiwum Państwowego w Zielonej Górze to niezwykle cenne materiały, na ogół przechowywane w magazynach i udostępniane wąskiemu gronu użytkowników. Większość z nich zielonogórzanie mają okazję zobaczyć po raz pierwszy, bowiem do 2017 roku wchodziły one w skład zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu, gdzie zostały złożone przed II wojną światową jako depozyt ówczesnego miasta Grünberg. Są to dokumenty cesarskie, królewskie i miejskie. Ekspozycję uzupełniają najcenniejsze rękopisy z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej, pochodzące z dawnego Heimatmuseum, w tym "Extract Protocolli" z procesów grünberskich czarownic w XVII w. Atrakcyjne wizualnie są XVI i XVIII-wieczne obiekty ze zbiorów prywatnych, m.in. dokument wystawiony przez sąd miejski z idealnie zachowaną pieczęcią urzędową. Dzięki przetrwaniu tych wszystkich manuskryptów do czasów współczesnych mamy możliwość delektowania się pięknem nie tylko starannie wykaligrafowanej, ale i niekiedy bogato przyozdobionej dokumentacji.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Wystawa, której kuratorką jest dr Alina Polak-Woźniak będzie czynna do 28 października 2018 r.

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 20:15:04

Kortyka - Jeschke. Część wspólna

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-09-26 09:00:28 2018-10-21 14:00:28
Link: https://www.facebook.com/events/242654866418578/

"Część wspólna" to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej w zielonogórskim muzeum w ramach Galerii Nowy Wiek. Autorami pokazu jest dwóch malarzy, których dzieli różnica pokoleniowa. Ich drogi splotły się w roku 2000 na Wydziale Artystycznym UZ, gdzie Jarek Jesche rozpoczynał studia. Wówczas to jego wykładowcą był m.in. prof. Stanisław Kortyka, który z czasem został promotorem pracy dyplomowej młodego twórcy, a po obronie zaproponował mu asystenturę. Dziś, gdy przyjaźń artystyczna obu panów osiągnęła dojrzałość, postanowili przygotować wspólną ekspozycję.

Na wystawie znajduje się blisko 20 oprac, przy czym każdy twórca ma do swojej dyspozycją osobą przestrzeń. Ramą łączącą obie prezentacje jest odniesienie do przeszłości. O ile S. Kortyka w swoich obrazach mierzy się ze szczątkami kultury antycznej, będącymi pewnego rodzaju sztafażem pejzażu, o tyle dla Jarka Jeschke inspiracją są postindustrialne budynki oplecione roślinnością. Zawłaszczającą opuszczone przez ludzi miejsca. Na wystawie znalazły się też dwa obrazy, mające ten sam motyw przewodni – zdewastowany budynek bunkra w zielonogórskich lasach. Nieduże prace umieszczone plecami do siebie w dwóch salach są właśnie tą tytułową częścią wspólną ekspozycji.

Finisaż wystawy, której kuratorem jest Leszek Kania, odbędzie się w piątek, 19 X 2018 roku o godz. 17.00.

Więcej informacji o Artystach: http://mzl.zgora.pl/2018/09/19/kortyka-jeschke-czesc-wspolna/

2018-09-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-25 06:45:18

Utracone w tłumaczeniu. Wystawa fotografii Adama Sowy

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-10-03 15:00:35 2018-11-18 15:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/252623265396614/

Zapraszamy na otwarcie wystawy UTRACONE W TŁUMACZENIU. Zapomniane miejsca Ziemi Lubuskiej w fotografii Adama Sowy

"Rocznik ’71, urodzony w Katowicach, od trzech lat mieszkam w Zielonej Górze. Po ukończeniu technikum skierowałem się w stronę tematyki reklamy i grafiki komputerowej, a w tle pojawiła się fotografia, dochodząc coraz wyraźniej do głosu. Podstawową funkcją fotografii jest dla mnie zachowanie chwili – w kontekście zachodzących bez przerwy zmian – np. architektonicznych i przemysłowych. Czasem można mnie spotkać na ulicy, gdzie staram się też tropić zaskakujące sytuacje. Aktualnie prowadzę obserwacje z Zielonej Góry, pozostając jednak w stałym kontakcie z rodzinnym Śląskiem. Często spoglądam przez obiektyw znacznie powyżej powierzchni ziemi – lotnictwo jest ze mną od dziecka… ale to już zupełnie inny temat. 
Gdy tylko trafi się możliwość zwiedzam opuszczone obiekty – najchętniej wojskowe lub przemysłowe. Ilość miejsc tego typu w okolicach Zielonej Góry przeszła moje najśmielsze oczekiwania… Przypadkiem, który doprowadził do tej wystawy było nawiązanie współpracy z wydawnictwem tworzącym przewodniki dla ludzi o podobnych zamiłowaniach, w konsekwencji czego zostałem współautorem trzech tomów poświęconych województwu lubuskiemu. Wymusiło to intensyfikację wyjazdów, próbę zapanowania nad chaosem informacyjnym i własnym oraz konieczność dokładniejszego poznania historii opisywanych obiektów jak i całego regionu. Siłą rzeczy, jest to wciąż wiedza bardzo powierzchowna, ale wciąż staram się ją pogłębiać.
Posiadając już pewien zbiór fotografii zauważyłem w nich baśniowy, odrealniony klimat, będący wynikiem odzyskiwania przez naturę miejsc niegdyś jej wydartych, wrażenie opuszczenia, pustki, przywodzące na myśl fantastyczne, postapokaliptyczne krajobrazy… Równie ważna jest i druga emocja, czyli uczucie, które zazwyczaj towarzyszy mi w podróżach: głęboki żal spowodowany świadomością stopniowego znikania, także z ludzkiej pamięci, wspaniałych zabytków, niejednokrotnie unikatowych w skali Europy, w tym szczególnie niedocenianych u nas zabytków techniki". (Adam Sowa)

Fotografie Adama Sowy są zapisem podróży przez miejsca, które znalazły się poza mapą naszej teraźniejszości i pamięci, miejsca należące do innych porządków i czasów. Obiekty przemysłowe, wojskowe, czasem pałace i dwory, dla których po zmianie granicy lub epoki, politycznych albo ekonomicznych uwarunkowań, jakby zabrakło miejsca w nowej rzeczywistości; powoli zanikają poddając się erozji, w sensie dosłownym i symbolicznym, utracone w tłumaczeniu z dnia wczorajszego na dzień dzisiejszy". (Igor Myszkiewicz – kurator wystawy)

Wystawa potrwa do 18 listopada 2018 roku.


Współorganizatorzy wydarzenia:
Stowarzyszenie Forum Art
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

2018-09-24

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-24 07:30:20

Po drugiej stronie lustra. Prace z kolekcji BLMK w Cottbus

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-10-05 17:00:44 2018-10-28 16:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/533213770456938/

artyści: Angela Hampel, Sabine Herrmann, Astrid Klein, Klaus Killisch, Michael Morgner, Gabriele Stötzer, Valie Export, Gerd Bonfert

Wystawa "Po drugiej stronie lustra" pokazuje zielonogórskiej publiczności obrazy i rzeźby z kolekcji BLMK. Podstawowym zagadnieniem jest w niej pytanie o sposoby reprezentacji ciała ludzkiego w odniesieniu do przestrzeni obrazowych i rzeczywistych. Prezentacja kontynuuje współpracę transgraniczną między dwoma instytucjami, która rozpoczęła się we wrześniu 2018 r. od wystawy "Spojrzenie na Polskę / Spostrzeżenia z Polski".
Reprezentacja ludzkiego ciała należy do klasycznego kanonu tematycznego historii sztuki, zwłaszcza malarstwa. Jednak na wystawie to nie portret, czyli przedstawienie konkretnych osób (i ich lokalizacja społeczna) jest w centrum zainteresowania. Przeciwnie, formy przedstawionych postaci / ciał odnoszą się do kształtu warunków ludzkiej egzystencji, jak również do interfejsu między jednostką a ciałem zbiorowym. Często pojawiają się tu odniesienia do historii sztuki i jej przemian. Przestrzeń malarska sformułowana poprzez dzieła staje się heterotopią w sensie iluzorycznego, psychologizowanego lub psychospołecznego obszaru działania podmiotu, z rozszerzeniem i symbolicznym przeniesieniem sensów i elementów rzeczywistości.
"Po drugiej stronie lustra" to kontynuacja wystawy Von "(Ab) essenheiten", która prezentowała pod koniec 2017 roku prace fotograficzne na temat ciała i przestrzeni ze zbiorów BLMK i Sparkasse Leipzig w Kunsthalle Sparkasse Leipzig.

We współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej Brandenburgii
(BLMK)

Ilustracja:
Sabine Herrmann: Pozostawienie siebie, 1996, pigmenty, mieszane media na papierze czerpanym, Foto: Uwe Walter, Berlin, © VG Bild-Kunst, Bonn 2018

+++
Die Ausstellung „Hinter dem Spiegel" in Zielona Góra zeigt vom 5.10. - 28.10.2018 Malereien und Skulpturen aus der Sammlung des Brandenburgischen Landesmuseums für moderne Kunst (BLMK). Der Fokus liegt auf Fragen nach figürlichen Darstellungsmodalitäten des menschlichen Körpers im Verhältnis zu Bild- und Realräumen. Die Präsentation setzt die grenzüberschreitende Zusammenarbeit der beiden Museen fort, die im September 2018 mit der Ausstellungskooperation „Blicke auf Polen / Blicke aus Polen" begann.

Die Repräsentation des menschlichen Körpers gehört zum klassischen Themenkanon der Kunstgeschichte, insbesondere der Malerei. Jedoch steht in der Ausstellung nicht das Porträt, also die Repräsentation spezifischer Personen (und ihre gesellschaftliche Verortung), im Zentrum des Interesses. Vielmehr verweisen die gezeigten Darstellungen von Figuren/Körpern auf existentielle Bedingungen menschlichen Daseins sowie die Schnittstelle zwischen individuellem und kollektivem Körper. Hierbei werden oft Bezüge zur Geschichte der Kunst und ihrer Entwicklungen hergestellt. Der über die Werke formulierte Bildraum wird zur Heterotopie im Sinne eines illusionären, psychologisierten oder psycho-sozialen Handlungsraum des Subjektes und dadurch gleichermaßen zur Erweiterung des (oft symbolpolitisch aufgeladenen) Realraums. 
„Hinter dem Spiegel" ist eine Fortsetzung der Ausstellung Von „(Ab)wesenheiten", die Ende 2017 fotografische Arbeiten zum Thema Körper und Raum aus dem Bestand des BLMK sowie der Sparkasse Leipzig in der Kunsthalle der Sparkasse Leipzig vorstellte. 

In Kooperation mit dem Brandenburgischen Landesmuseum für moderne Kunst 

Picture: Sabine Herrmann: Weggang von mir selbst, 1996, Pigmente, Mischtechnik auf Bütten, Foto: Uwe Walter, Berlin, © VG Bild-Kunst, Bonn 2018

2018-09-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-28 08:11:01

W przestrzeni - wystawa Adama W. Bagińskiego

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2018-10-11 16:00:34 2018-10-29 18:00:34
Link: https://www.facebook.com/events/2086042444792595/

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 11 października br. (czwartek), godz. 18.00 do Galerii Biblioteki Norwida na wernisaż wystawy Adama Bagińskiego, zielonogórskiego artysty, malarza, akwarelisty. Ekspozycja pt. "W przestrzeni" prezentować będzie najnowsze oleje oraz akwarele Artysty.

Adam Wojciech Bagiński – urodził się w 1940 roku w Toruniu. W latach 1961-1966 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskując dyplom w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. W 1967 roku związał się z Zieloną Górą, gdzie mieszka do dziś. 
W twórczości artysty dominuje malarstwo olejne i akwarele. Tworzy także obiekty i instalacje. Swoje prace eksponował na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w galeriach, muzeach i salach wystawowych w kraju i zagranicą. 

Prace artysty znajdują się w zbiorach: WiMBP w Zielonej Górze – Galeria Autorska, Biblioteki Głównej UZ, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Regionalnego w Świebodzinie, Filharmonii Zielonogórskiej, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, Wendisches Museum w Cottbus oraz kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech, USA i Kanadzie.

Wystawa czynna do 29 października 2018.

2018-10-01

Utworzony przez Wojtek Kościesza dnia 2018-10-01 19:46:29

10 lat Klubu Miłośników Kolejki zielonogórsko - szprotawskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-10-13 10:00:07 2018-11-04 17:00:07
Link: https://www.facebook.com/events/2147579848824657/

Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę, 13 października 2018 r. o godz. 12:00 do Centrum Przyrodniczego przy ul. Dąbrowskiego 14. na wernisaż

KLUB MIŁOŚNIKÓW KOLEI SZPROTAWSKIEJ
Dumni z 10 lat aktywności miejskiej.

Na 20 planszach,. w dwóch lokalizacjach (Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium) Pooglądamy i poczytamy :

- o rzeczach nie do pomyślenia jakie wydarzały się na stacji Zielona Góra Stary Kisielin i przystanku Zielona Góra Przylep

- o zielonogórskich bocznicach których nie ma, bo już ich nie ma lub... nigdy nie było (choć powinny)

- o życiu przy kolei szprotawskiej na ul. Morwowej i przyległych

- o pewnym wagonie z dwóch wojen, przywróconym życiu

- o pewnym urządzeniu kolejowym, które powstało zanim do Zielonej Góry dotarła kolej a dzisiaj jest razem z nami

To wszystko, udalo się nam odkryć przez ostatnie 10 lat.

Wystawa potrwa do 4 listopada 2018 r.

2018-10-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-12 10:50:19

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 na UZ

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski
Czas: 2018-10-15 10:20:09 2018-10-19 13:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/282802719110573/

Od 15 października rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - coroczna akcja inicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, mająca na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw i działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

Tegoroczna edycja OTK 2018 odbywa się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia".
Jak co roku Biuro Karier UZ jest partnerem lokalnym akcji. Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy szereg ciekawych spotkań i warsztatów na które serdecznie zapraszamy.
Szczegóły wkrótce.

2018-10-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-15 10:17:11

Turniej środowy #3

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Hot Shots Music Club & Bilard, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 41a/1
Czas: 2018-10-17 16:00:50 2018-10-17 21:59:50
Link: https://www.facebook.com/events/298412617433597/

Zapraszamy na kolejny turniej środowy, tym razem gramy w odmianę 8bil! Startujemy jak zawsze o godz 18.00. Wpisowe wynosi 16 zł. Gracze debiutujący w rozgrywkach środowych zwolnieni są z opłaty wpisowego.
Zapisy w dniu turnieju w klubie lub pod nr telefonu
661 777 477 - Robert
781 781 532 - Michał

2018-10-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-17 08:19:53

Wykład Karola Ślęczka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi, ul. Moniuszki 1/2
Czas: 2018-10-17 17:00:03
Link: https://www.facebook.com/events/288131605354717/

Dnia 17 Października o godz. 19:00 w Zielonogórskim Ośrodku Medytacyjnym, ul. Moniuszki 1/2, odbędzie się wykład Karola Ślęczka pt. "Szczęście relatywne i absolutne". Po wykładzie będzie czas na zadawanie pytań.

Karol Ślęczek ( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie, były wieloletni przewodniczący Związku Buddyjskiego w Polsce oraz członek Rady Nadzorczej Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

Mile widziana darowizna na pokrycie kosztów wykładu, zwyczajowo 10 zł

2018-10-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-17 08:21:30

PubQuiz w Szach Mat

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Szach Mat, ul. Podgórna 47
Czas: 2018-10-17 17:00:43 2018-10-17 19:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/154587772159180/

Zapraszamy na PubQuiz w Szach Mat!

Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i alkohol!


Czym jest PubQuiz?

Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegająca na sprawdzaniu posiadanych wiadomości z różnych dziedzin, np. kino, sport, geografia, muzyka, media itp. Swoją formą przypomina popularne teleturnieje, takie jak "Milionerzy" czy "Jeden z dziesięciu", których głównym założeniem jest odpowiadanie na pytania przez uczestników gry z tą różnicą, że udział w nim może wziąć każdy, bez wstępnych eliminacji.

W pierwszej części PubQuizu zadawane są pytania, na które drużyna udziela odpowiedzi na specjalnie przygotowanych kartach. W drugiej części prowadzący podaje odpowiedzi, aby uczestnicy mogli porównać je ze swoimi. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje jeden punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak - zero. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów.

Oczywiście, jak w każdej grze, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, na przykład: gotówka, alkohol, czy talon do wykorzystania w barze! W nowym sezonie wygrywają aż cztery drużyny! Ostatnia nagroda jest przekazywana drużynie, która była najbliżej odpowiedzi w Dogrywce, a nie wygrała żadnej z pierwszych trzech nagród.


PubQuiz jest doskonałym sposobem na sprawdzenie posiadanej wiedzy oraz oryginalną formą spędzania wolnego czasu ze znajomymi.
A wszystko pod szyldem zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy!


Uczestnicy

Liczba uczestników biorących udział w grze jest dowolna. Mogą to być pojedyncze osoby lub drużyny, których skład również nie jest limitowany. Każda z drużyn wymyśla swoją nazwę oraz wybiera przedstawiciela, który w razie potrzeby jest łącznikiem pomiędzy prowadzącym a zespołem.


Rundy

Standardowy Quiz składa się z dziewięciu kategorii po pięć pytań. Pomiędzy każdym pytaniem jest czas (około 2 - 3 min) na zastanowienie się nad odpowiedzią, a pomiędzy rundami dłuższa 5-minutowa przerwa. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy.
Przykładowy zestaw kategorii to:
- wiedza ogólna (pytania dotyczyć mogą... wszystkiego, np. seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia),
- obrazy (drużyna dostaje kartę z obrazami, na których należy np. rozpoznać celebrytę),
- muzyka (po usłyszeniu fragmentu utworu należy podać jego tytuł),
- nauka (sprawdzian wiedzy z historii, geografii, biologii i medycyny, fizyki, literatury itd.),
- inne (prawda czy fałsz, cytaty, kulinaria).


Dogrywka

Po zakończeniu głównej części Quizu, czyli po zaprezentowaniu wszystkich pytań z 9 kategorii, od razu będzie przeprowadzona dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny i odpowiedź na pytanie jest drużynowa. Pytanie dogrywkowe będzie dotyczyło liczby, a drużyna, która będzie najbliżej odpowiedzi prawidłowej, wygrywa.


W przypadku, gdy w Quizie zasadniczym drużyny miały tyle samo punktów, wynik dogrywki rozstrzyga ich miejsce w tabeli. W ten sposób poznajemy 3 najlepsze drużyny!


Następnie z pozostałych drużyn, które brały udział w Quizie, a nie zdobyły nagród, system typuje drużynę, która była najbliżej odpowiedzi prawidłowej w dogrywce i to do niej trafia nagroda dodatkowa!

2018-10-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-17 08:23:03

DżemoGranie w Fabryce (improwizacja)

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2018-10-17 17:00:57 2018-10-17 20:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/1854714014628451/

Inicjatywa Sceniczna Fruuu zaprasza serdecznie wszystkich was na DŻEMOGRANIE!

DżemoGranie to wieczór improwizacyjny, w którym to WY wychodzicie na scenę. Krótkie formy impro i nie tylko... A wszystko zagrane przez chętne osoby z publiczności!

Wyjdź i pobaw się razem z nami!
Lubisz impro, ćwiczysz je i chcesz pograć z przypadkowymi ludźmi na scenie?
Super!
Nie znasz impro, nic nie umiesz, ale chcesz cię po prostu dobrze bawić?
Tym bardziej zapraszamy!

17.10.2018r. (środa)
19:00
Fabryka
Wstęp za darmo!

Na scenę wejdą tylko osoby chętne. Nikogo na siłę nie wciągniemy! (choć będziemy aktywnie zachęcać!)

Impreza odbędzie się na sali Orange (to w głębi klubu, proponujemy zapytać o dokładną lokalizację kogoś z obsługi klubu).

A czym jest improwizacja?
Impro to sztuka tworzenia scenek bez wcześniejszego przygotowania, bez scenariusza, w oparciu o umiejętności skojarzeń, kreatywności, wzajemnego słuchania i zaufania na scenie.

Kim jest Inicjatywa Sceniczna Fruuu?
Jesteśmy stowarzyszeniem promującym wszelkie sztuki sceniczne, z naciskiem na improwizację. Istniejemy już od ośmiu lat i w Zielonej Górze zrealizowaliśmy wiele projektów takich jak cykliczne warsztaty improwizacji scenicznej, warsztaty kabaretowe, Lubuskie Warsztaty Improwizacji i Kabaretu, Festiwal Improwizacji i Humoru "ImproH" i wiele innych.
Więcej informacji na www.fruuu.pl/ 

UWAGA DLA OSÓB PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA
Klub ma ograniczenie wiekowe, ale na czas imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu nieletni mogą wejść. Po zakończonym występie osoby te będą musiały opuścić lokal.

#fabryka #moniuszki #zielonagóra #studenci #środa #improwizacja#fruuu #impreza #humor #piwo #wino #wódka #dj #muzyka#życieklubowe #rock

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:25:07

Spotkanie z Andrzejem Jakimowskim i projekcja filmu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2018-10-18 14:30:39 2018-10-18 17:30:39
Link: https://www.facebook.com/events/2342304565783705/

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych Debiut zapraszają 18 października 2018, godz. 18.00 na spotkanie z Andrzejem Jakimowskim, cenionym reżyserem, scenarzystą i producentem. Przed spotkaniem o godz. 16.30 odbędzie się projekcja filmu „Pewnego razu w listopadzie”. Scenariusz i reżyseria: Andrzej Jakimowski. Film otrzymał nagrody m.in.: Zielona Góra (Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru) – Grand Prix, Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) – Srebrne Grono, Taormina (Międzynarodowy Festiwal Filmów) – Nagroda Główna. 

Andrzej Jakimowski – ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. 

Zrealizował między innymi: "Pogłos" (1991) – krótki film fabularny (I nagroda za najlepszy film fabularny na międzynarodowym festiwalu filmów jazzowych Jazz Film Salon w Warszawie, 1991) oraz filmy dokumentalne "Miasto cieni" (nagroda główna Korzenie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i programów Etnicznych "At home" w Krakowie), "Dzyń, dzyń", "Wilcza 32" (nagroda główna Gryf na Przeglądzie Form Dokumentalnych w Szczecinie, 1999). Jego pełnometrażowy debiut fabularny "Zmruż oczy" obejrzało prawie 100 tysięcy widzów. Film otrzymał szereg festiwalowych wyróżnień, m.in. Nagrodę Specjalną Jury w Gdyni, Srebrne Grono w Łagowie, wyróżnienie FIPRESCI w Mannheim oraz "Paszport Polityki". W 2007 roku otrzymał Złote Lwy na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Sztuczki”. Za ten film dostał też Orła 2008 w kategorii "Najlepsza reżyseria". W 2012 zrealizował film „Imagine”, za który otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię oraz nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym. W 2017 nakręcił w oparciu o własny scenariusz film „Pewnego razu w listopadzie”. 

Członek Polskiej Akademii Filmowej. Współzałożyciel i w latach 2005-2008 wiceprezes Stowarzyszenia FILM 1,2. Od roku 2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Pewnego razu w listopadzie
(dramat obyczajowy)
Polska 2017
1 godz. 32 min.
Scenariusz, reżyseria: Andrzej Jakimowski
Zdjęcia: Adam Bajerski
Muzyka: Tomasz Gąssowski
Obsada m.in.: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski

2018-09-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-28 11:40:56

Business Model Canvas Workshop

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Biznes i przedsiębiorczość

Miejsce: ASTEC, ul. Stanisława Wyspiańskiego 11
Czas: 2018-10-18 16:00:49 2018-10-18 18:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/1676011739191113/

Krótki opis: 
Dowiedz się więcej o Business Model Canvas Workshop i natychmiast wykorzystaj swoją wiedzę w praktycznym warsztacie, by swobodnie używać tego narzędzia podczas Startup Weekend Zielona Góra. 

Cele nauki: 
Business Model Canvas można wykorzystać do opisania modelu biznesowego.
Innowacyjne podejście do tradycyjnego modelu biznesowego.


Docelowa publiczność: 
Zarejestrowani uczestnicy Startup Weekend Zielona Góra.

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:06:26

Wielkie otwarcie ruin pałacu w Zatoniu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: pałac w Zatoniu
Czas: 2018-10-18 17:00:03
Link:

Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, Sołtys Zatonia Krzysztof Sadecki oraz Stowarzyszenie Nasze Zatonie zapraszają wszystkich na uroczyste otwarcie zabezpieczonych ruin książęcego pałacu w Zatoniu.

Już w najbliższy czwartek 18 października o godzinie 19.00 nastąpi oficjalne otwarcie i udostępnienie ruin pałacu dla odwiedzających. Wielką atrakcją tego miejsca będzie nocna iluminacja.

Dla przybyłych na uroczystość gości czeka miła niespodzianka.

ZAPRASZAMY!

2018-10-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-16 14:59:32

Różowy Marsz z Parasolką

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Zdrowie i uroda

Miejsce: zielonogórski Ratusz
Czas: 2018-10-19 09:15:53 2018-10-19 10:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/748820148793723/

Maszerujemy tak od 2010 r. i chyba nigdy nie przestaniemy. Bo rak piersi ciągle spotyka nasze koleżanki, mamy, córki, ciotki i nas same. Ale wcale nie musi tak być. Więc po raz kolejny wyciągamy różowe parasolki i przypominamy, że piersi warto badać. Najlepiej regularnie - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Profilaktyka raka piersi to temat, który szczególnie jest nam bliski właśnie w październiku. Ale na darmowe badania można się zgłaszać przez cały rok! 

Różowy Marsz z Parasolkami wyruszy 19 października o godz. 11.15 spod zielonogórskiego ratusza. To wydarzenie ma na celu przypomnienie wszystkim paniom, ale także ich mężom, partnerom, synom, jak ważne jest badanie piersi. Chodzi nie tylko o mammografię, która jest dedykowana kobietom w wieku 50-69 lat, ale także USG piersi oraz comiesięczne samobadanie! 
Uczestniczki marszu otrzymają symboliczne różowe parasolki. Bądźcie tu razem z nami! I idźcie na badania! 

PS tuż po marszu w Urzędzie Marszałkowskim rozpocznie się dziesiąty Lubuski Kongres Kobiet

2018-10-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-11 21:06:09

Lubuski Kongres Kobiet

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7
Czas: 2018-10-19 09:30:57 2018-10-19 14:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/339441020135984/

Takich okazji nie wolno przegapić. Mowa o tegorocznym Lubuskim Kongresie Kobiet, na który wystartowały już zapisy. Wszystko ze względu na podwójny jubileusz - 10. edycja imprezy zbiega się ze 100-leciem uzyskania przez Polki praw wyborczych. 

– Potrzeba większego udziału kobiet w życiu publicznym, społecznym i politycznym. Spotkajmy się i porozmawiajmy jak to osiągnąć – zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Link do rejestracji: http://lubuskie.pl/kongreskobiet/

PROGRAM

11:30 - 12:00 - Powitalna kawa i rejestracja

12:00 -12:30 - "100 lat za nami, a co przed nami" - Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego

12:30 - 12:40 - Nasze miasteczka - projekcja

12:40 - 13:40 - Przyszłość należy do kobiet - debata z udziałem:
Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego
Ewa Minge, projektantka i założycielka Fundacji Black Buttterflies
Zofia Banaszak, Rektor Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Krystyna Stachów, jedna z liderek środowiska wiejskiego
Małgorzata Tramś-Zielińska, spełniona zawodowo mama
Paulina Łatanik, mistrz Polski kreatywności

13:40 - 14:00 - Kobieta Przedsiębiorcza 2018 - rozstrzygnięcie plebiscytu "Gazety Lubuskiej"

14:00 - 14:15 - Liderka Lubuskiego Samorządu

14:15 - 15:15 Koncert zespołu AudioFeels

15:15 - 16:00 Poczęstunek i rozmowy w kuluarach

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:03:23

Warsztaty dla dzieci "Mam pomysł"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2018-10-19 14:30:05 2018-10-19 15:30:05
Link: https://www.facebook.com/events/2176683145987708/

Mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia Zielonogórska) serdecznie zaprasza na warsztaty "Mam pomysł". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami i obejmują warsztaty plastyczne, prowadzone przez dzieci. 
Obowiązują zapisy telefoniczne: 68 475 18 07. 
Ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia bezpłatne.

2018-10-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-16 08:45:11

Wernisaż wystawy oraz recital Bogdana Springera

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida, ul. Ptasia 32
Czas: 2018-10-19 16:00:29 2018-10-19 17:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/724233271278797/

Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na wernisaż wystawy Bogdana Springera „Takie moje fotografowanie”. Na wystawę składają się następujące sekcje: autoportret, wariacje skrzypcowe, widoczki oraz moi znajomi, których podziwiam. 

Wernisaż połączony będzie z recitalem piosenki autorskiej, z okazji 10-lecia aktywnej działalności Bogdana Springera, kuratora wystaw fotograficznych w Galerii na Ptasiej.

Wystawa czynna od 16 października do 30 listopada 2018r. w godzinach otwarcia biblioteki.

2018-10-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-12 11:37:59

Festiwal Smyczkowy „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-10-19 17:00:40 2018-10-19 19:00:40
Link: https://www.facebook.com/events/348654729206733/

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej
Rafał Janiak – dyrygent
Tomasz Strahl – wiolonczela
Roksana Kwaśnikowska – skrzypce
Adam Mazurek – wiolonczela
Damian Sobkowiak – kontrabas

Program:
G. Bottesini – Koncert nr 2 h-moll na kontrabas i orkiestrę
A. Dworzak – Koncert wiolonczelowy h-moll cz. I
K. Penderecki – Per Slava na wiolonczelę solo
E. Lalo – Symfonia hiszpańska

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:21:51

☆ Robert Cichy w Hydrozagadce ☆

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2018-10-19 18:00:06 2018-10-19 20:00:06
Link: https://www.facebook.com/events/277357376408173/

☆ Robert Cichy z koncertem promującym album "SMACK" w Zielonej Górze ☆

Robert Cichy jest producentem albumu, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów.
Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska ("Old times girl") oraz australijski wokalista Phillip Bracken ("The road"). W jednym z utworów usłyszymy "walkę" gitarzysty z dj'em czyli starcie gitary Roberta Cichego ze skretch'ami DJ BRK'a).

Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

"Old times girl" z gościnnym udziałem Ani Dąbrowskiej:
https://youtu.be/x1v3cNKrUzM
"Breaking Bad":
https://www.youtube.com/watch?v=3nmWAtt6ISc
"Close the door":
https://www.youtube.com/watch?v=JqtbyV16Gt4

Album "SMACK" w serwisach cyfrowych:
http://soundline.biz/RobertCichySmack

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 19:38:35

Pierwszy Marsz Równości w Zielonej Górze.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Piast-Polana, ul. Czesława Niemena
Czas: 2018-10-20 12:00:29 2018-10-20 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/197152980954606/

W sobotę 20-go października ulicami Zielonej Góry przejdzie pierwszy Marsz Równości - przemarsz wszystkich, którzy żądają Polski otwartej i pełnej szacunku, dla każdego obywatela. Organizatorki i organizatorzy zielonogórskiego Marszu za swój główny cel obierają podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie podyktowane homofobią.

W opinii organizatorów marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wielu ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego czy wyznawaną religię.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one osobom heteronormatywnym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych ram dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu nieheteronormatywnym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny jest sztandarowym postulatem Marszu Równości w Zielonej Górze, którego hasło brzmi: „Każda rodzina jest najważniejsza!” Ma ono na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej, że postulaty Marszu są z gruntu konserwatywne, ponieważ opierają się na założeniu, iż to właśnie rodzina jest podstawą społeczeństwa – każda rodzina. 
Organizatorki i organizatorzy zwracają szczególną uwagę na prawo do bezpiecznego i spokojnego życia oraz samorealizacji, które powinno należeć się nie tylko osobom nieheteronormatywnym, ale i wszystkim, którzy spotykają się z problemem wykluczenia.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.
Marsz Równości w Zielonej górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.


Na bieżąco będziemy publikować wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia.
#teczowazielona #teczobranie #kazdarodzinajestnajwazniejsza


Wspierają nas:
Kampania Przeciw Homofobii
Miłość nie wyklucza 
outfilm.pl
Queer.pl
PrideNews.pl
Replika
Ogólnopolski Strajk Kobiet

2018-07-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-20 10:29:26

Oficjalne After Party po Marszu Równości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-10-20 17:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/477475532727711/

Po Pierwszym Marszu Równości W Zielonej Górze "tęczobranie 2018" zaplanowaliśmy oficjalna Imprezę dla wszystkich uczestników marszu ale i nie tylko. 

W tym dniu w tym miejscu każdy poczuje się dobrze i swobodnie.

Odbędzie się ona w klubie Obiekt, w Zielonej Górze. 

Więcej informacji podanych wkrótce w postach do tego wydarzenia.

Serdecznie Zapraszamy 😊😊😍🤩
❤️🧡💛💚💙💜. 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈.

2018-08-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-27 19:57:52

Startup Weekend Pre-Event Pitch Workshop

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Biznes i przedsiębiorczość

Miejsce: ASTEC, ul. Stanisława Wyspiańskiego 11
Czas: 2018-10-23 16:00:59 2018-10-23 18:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/273301026838111/

Startup Weekend Pre-Event Pitch Workshop pomoże uczestnikom lepiej przygotować się do prezentacji finalnych podczas Startup Weekend Zielona Góra w niedziele przed jury. 

Warsztaty Wam pomogą dopracować sposób, w jaki prezentujecie swój pomysł, a także mogą posłużyć jako narzędzie promocyjne podczas Startup Weekendu, zapewniając jednocześnie wartość dla całej społeczności.

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:17:14

O dialogu kultur w literaturze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filia nr 4 WiMBP im. C. Norwida, ul. Podgórna 45
Czas: 2018-10-24 14:00:45 2018-10-24 15:00:45
Link: https://www.facebook.com/events/2227438507545968/

Prelekcja dr. Joanny Kapicy-Curzytek "O dialogu kultur w literaturze":

Naszą rzeczywistością jest wielokulturowy, stale zmieniający się świat. Poznajemy Innych, żyjemy obok nich. Każde takie spotkanie jest zagadką, tajemnicą. Gdy zetkną się ze sobą dwie odmienne kultury – dochodzi do zderzenia, czasem nawet konfliktu. Ale często także jesteśmy tej inności ciekawi. Wtedy zaczyna toczyć się dialog, buduje się wzajemność, porozumienie i zaufanie. W literaturze, tak jak w życiu, spotykają się i przenikają kultury. Niezależnie od tego, czy napotykają one bariery czy pokonują je, pod wpływem tych kontaktów zmienia się nasz świat, zmieniamy się także my sami. Wielokulturowość – w życiu i w literaturze – ma wiele stron.
Prelegentka, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim, jest z wykształcenia anglistką i pedagogiem. W jej dorobku są publikacje /recenzje w czasopismach "Twój Styl", "Twoja muza", "Forum Akademickie" a także recenzje teatralne i wywiady na portalu www.e-teatr.pl. Współpracowała z Akademickim Radiem Index, m.in. prowadząc 148 wydań audycji "Salon naukowy Indexu" . Wyróżniona nagrodą specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia w konkursie "Polska i świat 2000" . Od 2009 roku jest stałą recenzentką (wolontariuszką) e-magazynu kultury Esensja (www.esensja.pl). Systematycznie współpracuje z czasopismem "Pro Libris" WiMBP im. C. Norwida. Jej stale powiększająca się kolekcja pocztówek zrodziła się niejako na marginesie kontaktów z ciekawymi ludźmi na całym świecie oraz podróży.

2018-10-01

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-01 17:35:03

O prawie przy kawie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2018-10-24 15:00:44 2018-10-24 16:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/311560179400208/

Tym razem tematem spotkania z cyklu "O prawie przy kawie", będzie prawo rodzinne- rozwody.
Prowadzący: adw. Miłosz Zawieja.

2018-10-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-16 08:47:06

Mikromusic - Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-25 17:00:05 2018-10-25 20:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/383762275489429/

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd "Mikromusic w Eterze". Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec" zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 17 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 09:57:08

Gdzie wzrok nie sięga, czyli eksperymenty ze światłem

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-10-26 11:00:30 2018-10-26 12:00:30
Link: https://www.facebook.com/events/411955266003910/

W dniu 26 października, o godzinie 13:00 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na kolejne spotkanie z cyklu Akademia Młodego Biologa. Tym razem zajmiemy się światłem. 

W przyrodzie światło jest energią, która stoi u podstawy życia większości organizmów. To korzystając ze światła rośliny produkują związki organiczne: cukry, aminokwasy, tłuszcze.

Na początku uważano, że światło składa się z cząstek elementarnych – fotonów, a dziś wiemy, że ma ono naturę dwoistą. Liczne eksperymenty potwierdzają, że jest falą. 
Ta dwoistość światła zachwyca i mogłoby się wydawać, że czasami mamy do czynienia z magią.

Znając właściwości światła można tworzyć iluzje, hologramy, a także rozpraszać, odbijać i pochłaniać światło!

Zapraszamy, szczególnie grupy, na Akademię świetlnych eksperymentów!

2018-10-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-12 11:35:40

Startup Weekend Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Biznes i przedsiębiorczość

Miejsce: Astec, ul. Stanisława Wyspiańskiego 11
Czas: 2018-10-26 16:30:36 2018-10-28 20:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/1119066684923639/

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych oraz przedsiębiorczych ludzi. To 54-godzinne wydarzenie, które pomaga edukować, wspierać i umożliwia ludziom rozpoczęcie działalności gospodarczej pod okiem ekspertów. Tu nauczysz się jak sprawnie przekuć pomysł na biznes na którym można zarabiać.

2018-10-02

Utworzony przez Wojtek Kościesza dnia 2018-10-02 21:58:38

Stand-Up W Kawonie - Katarzyna Piasecka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-26 17:00:54 2018-10-26 18:30:54
Link: https://www.facebook.com/events/2107974006133788/

Kolejny wieczór nowego sezonu Stand-up w Kawonie 
Tym razem:
Katarzyna Piasecka w najnowszym programie stand-up comedy „WINNA”!
Nowe spostrzeżenia, nowa energia i jedna historia, bez której ten
program nie mógłby powstać. Całość w charakterystycznej dla niej -
bezpośredniej i bezkompromisowej formie.

Support: Tomasz BORAS Borkowski

Bilety: Abilet.p (sprzedaż od poniedziałku 23.07)

Open Mic - zgłoszenia w wiadomości.

-----------------------------------
Kolejny wieczór 5-go sezonu STAND-UP w Kawonie.
Raz na miesiąc zielonogórski Kawon zamieni się w klub komediowy. W atmosferze absolutnego luzu i braku hamulców spędzimy czas z najlepszymi polskimi komikami. Niektórych znacie doskonale, a niektórych po prostu musicie poznać.
*Impreza przeznaczona dla widzów dorosłych.
Gospodarzem sceny jest Janusz Pietruszka

2018-07-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-22 18:43:21

Bovska

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2018-10-26 18:00:43 2018-10-26 19:30:43
Link: https://www.facebook.com/events/730430653956878/

Od piątku, 5 października, w sprzedaży najnowsza, trzecia, płyta Bovskiej, zatytułowana "Kęsy".

Po premierze artystka ruszy w trasę koncertową po Polsce, podczas której odwiedzi 12 miast, w tym Zieloną Górę.

To trzeci album w jej karierze, po "Pysku" z 2016 r. i "Kaktusie" z 2017 r.


- Na tej płycie zadałam sobie takie zadanie, że chciałabym wpleść więcej opowieści w moje piosenki, nie rezygnując ze swojej stylistycznej charakterystyki i zabawy słowem - opowiadała w wywiadzie z Onetem artystka.
Za produkcję „Kęsów” odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała Bovska. Artystka także zaprojektowała płytę. Okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia, którego fotografie zostały wykorzystane w formie wyjątkowych plakatów dołączonych do krążka w wersji fizycznej. Nowy album Bovskiej to 12 smacznych kęsów w postaci 12 premierowych utworów. Dla tych, którzy kupią album w wersji fizycznej Bovska ma niespodziankę! Jedna piosenka stanowi bowiem bonus track, który będzie wymagał ściągnięcia poprzez ukryty w pudełku z krążkiem kod QR. Krążek zawiera również utwór "Na niby” pochodzący z filmu „Narzeczony na niby”. Piosenka doczekała się blisko 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube i podbiła ogólnopolskie listy przebojów. Z premierą płyty zbiega się premiera nowego singla Kęsy oraz klipu, który został stworzony metodą rotoskopii. Twórca obrazu, Magda Pilecka, wyjaśnia: „Teledysk został stworzony w taki sposób, że ręcznie, klatka po klatce, przerysowywałam ruch z nagranego wcześniej materiału filmowego. Głównym motywem teledysku jest głowa Bovskiej, wokół której dzieją się abstrakcyjne rzeczy. Powstało około 3 tysięcy linearnych rysunków samej głowy! Jest tutaj dużo zabawy kolorem i elementami roślinnymi, które płynnie mieszają się z graficznymi. Całość tworzy 'kwitnącą' historię, która rozwija się wraz z muzyką by ostatecznie zaskoczyć zakończeniem”.
Na płycie znajdzie się 12 utworów.

Mocno mocno
Komfort
XYZ
Piętro dziewiąte
Kęsy
Kimchi
Gdy na mnie patrzysz
Luksus
Bez cukru
Piąty wymiar
Jim
Na niby - bonus track

2018-10-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-08 20:31:44

Spotkania Przyrodników - Zanim zginą maki i kąkole

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-10-27 14:00:10 2018-10-27 15:00:10
Link: https://www.facebook.com/events/150674109213263/

Spotkanie inauguruje cykl zatytułowany Spotkania Przyrodników. 
Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych przyrodą. Będziemy prezentować zagadnienia istotne z punktu widzenia poznawczego, wpisujące się we współczesną problematykę nauk przyrodniczych. 
Na początek przedstawiamy problem znikania z naszego krajobrazu gatunków roślin zagrożonych wyginięciem zaliczanych do chwastów, które od dawna były zwalczane ze względu na swoją konkurencyjność w stosunku do roślin uprawnych. Aktualnie do zagrożonych należy około 100 gatunków chwastów, które pełnią ważną funkcję w środowisku naturalnym, a ponadto cieszą nas bogactwem form i barw. Czy faktycznie w przyszłości, spacerując łąkami i polami, możemy nie spotkać maków, chabrów i innych gatunków, nieodłącznie związanych z naszym krajobrazem?
Autorką prelekcji jest dr hab. Halina Ratyńska - profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jest Lubuszanką. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Botaniki Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu K. Wielkiego w Bydgoszczy. Do dzisiaj wiele wiąże ją z winnym grodem. Naukowe zainteresowania autorki obejmują szeroko pojętą geobotanikę: florę, zbiorowiska roślinne i ekologię krajobrazu.

2018-10-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-08 09:06:27

Spotkanie integracyjne zielonogórskich grup rowerowych

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Barcelona Sport Pub, ul. Ciesielska 9
Czas: 2018-10-27 17:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/482452532268232/

Bezprecedensowe wydarzenie w zielonogórskim światku kolarskim! Czas na wspólną integrację! 

Po raz pierwszy w historii spotkają się razem wszystkie aktualne nieformalne i formalne zielonogórskie grupy rowerowe, aby poznać się bez kasków, lajkry i rowerów. Spędźmy czas na wspólnej rozmowie i wymianie doświadczeń.

Spotykamy się w sobotę, 27 października o godz. 19.00 w Barcelona Sport Pub w Zielonej Górze (górne piętro). 

UWAGI ORGANIZACYJNE:
1. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w pubie, prosimy o wpisywanie w dyskusji pod TYM wydarzeniem swojego uczestnictwa w integracji. Chcemy przygotować odpowiednią ilość krzeseł i potwierdzić w lokalu ilość osób. 
2. Napoje i jedzenie dostępne w karcie kupujemy we własnym zakresie.
3. Jeśli macie ciekawe zdjęcia z treningów, podeślijcie na massengera. W planach jest przygotowanie krótkiej prezentacji. 
4. Planowane na ten sam dzień i godzinę spotkanie grupy YOLOBIKE.PL w Hot Shots Music Club zostaje oczywiście przeniesione do Barcelona Sport Pub. Spotkamy się w większym gronie. 


Zapraszamy!
Cyklomaniak, Grupetto Zielona Góra, Yolobike, Masterchem Sport, Rant Team, Grupa ROTO MTB, SEVEN - Perceptus Team, Sogest Rowery, Sulima Rowery Team. 

Kasia Fedro (Yolobike) kontakt@yolobike.pl
Adam Jągowski (Rant Team)

2018-10-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-12 10:53:24

Wielka Trasa Stand-up Polska w Zielonej Górze!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Czas: 2018-10-29 18:00:53 2018-10-29 20:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/615346815510004/

Wielka Trasa Stand-up to wyjątkowy projekt, w ramach którego komicy prezentują starannie wyselekcjonowane najlepsze dwie godziny stand-up'u z ostatniego półrocza. 
Nikt nie oparł się jeszcze takiej dawce śmiechu, dlatego w październiku 2018 r. odbędzie się już VII taka trasa! Na każdym wydarzeniu wystąpi 8 najbardziej znanych, kontrowersyjnych polskich komików. Każdy z nich będzie przedstawiał nowy materiał w stosunku do poprzednich tras, żadnych powtórzonych żartów!

Specjalnie dla was wystąpią:

Antoni Syrek-Dąbrowski
komik, improwizator, scenarzysta, aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Wziął udział w takich programach jak: "HBO Stand-up Comedy Club", obu sezonach "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!" oraz "Tylko dla dorosłych" w TVP2. Udało mu się również zakwalifikować do programu "Stand-up Express" - kolaboracji komików z całej Europy wschodniej, gdzie występował po angielsku.

Michał Kempa
Komik, prawnik, kolarz. Jest komikiem, ale propaguje humor nieśmieszny i smutny. Dużo biega, bolą go piszczele. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go, jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji.

Sebastian Rejent
Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego, jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu... i nie było to dziecko. Sukces. Sebastian nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

Reszta komików wkrótce...

2018-07-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-12 18:36:55

Gothic / horror party

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2018-10-31 21:00:45
Link: https://www.facebook.com/events/929754777412641/

Taka noc jest raz w roku! Wampiry opuszczają krypty, zjawy wychodzą z najczarniejszych zakamarków, a postacie z najstraszniejszych filmów spotkasz na każdym kroku... szczególnie w Fabryce!
Zapraszamy na najmroczniejszą halloweenową imprezę w mieście! 
Imprezę poprowadzi Irminator (post-punk/dark wave/ebm).

#fabryka #darkentries #halloween #halloweenparty #mrok #mrosznie#krypta #zjawa #rock #postpunk #ebm #Irminator #alternatywnie#muzykaelektroniczna #impreza #muzyka #food #music #zielonagora#moniuszki #alkohol #piwo #whisky #jackdaniels #taniec #muzykadjska

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:19:05

Koncert - Remember Your Roots

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-11-02 18:00:57 2018-11-02 22:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/1144410678995707/

Od organizatora:
Zapraszamy na koncert który jest częścią organizowanej przez Oldschool Records trasy REMEMBER YOUR ROOTS która jesienią i zimą 2018 roku odwiedzi kilka polskich miast. Podczas imprezy zagrają dwie legendy polskiej sceny streetpunk, zespoły The Analogs i Zbeer wspierani przez warszawski pleasure trap

Bilety w przedsprzedaży 35 zł w dniu koncertu 45 zł

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Są uważani za prekursorów rodzimej sceny streetpunk/Oi!. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. W styczniu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Wilk".
www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)

ZBEER powstał wiosną 1999. Zespół jest bezdyskusyjną legendą polskiej sceny streetpunk. Na swoim koncie ma cztery albumy oraz niezliczoną ilość piosenek na różnego rodzaju składankach. Jesienią 2018 roku ukaże się nowy, premierowy album zespołu.

PLEASURE TRAP powstał w 2016 roku w Warszawie. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się od wczesnej Oi! music poprzez streetpunk po ska. W kwietniu 2018 roku swoja premierę ma ich debiutancki album.

2018-03-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-03-04 07:56:24

Depeche Mode black day party

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-11-03 20:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/1898518293516669/

Zapraszamy na kolejna edycję Depeche Mode black day party.

2018-10-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-07 21:15:21

Impresje z naturą w tle - wernisaż wystawy obrazów Izabeli Sak

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-11-09 16:00:29 2018-11-09 17:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/307318519854948/

Izabela Sak – artystka prezentująca swoje prace w Centrum Przyrodniczym, to zielonogórzanka, związana z naszym miastem od urodzenia. W Zielonej Górze ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a w 2018 roku otrzymała dyplom licencjata z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje tam studia magisterskie. 
Tworzy w technikach: akwarela, akryl oraz grafika komputerowa. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. 
Jest uczestniczką wielu wystaw i plenerów, a piękno natury to przewodni motyw większości jej prac.

2018-10-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-11 21:08:29

„W 100-lecie odzyskania Niepodległości” – uroczysty koncert symfoniczny

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-11-09 17:00:31 2018-11-09 19:00:31
Link: https://www.facebook.com/events/404372186761243/

„ W 100-lecie odzyskania Niepodległości” – uroczysty koncert symfoniczny

Koncert odbywa się w ramach Samorządowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej

Czesław Grabowski – dyrygent

Rafał Łuszczewski – fortepian

Program:

S. Moniuszko – Uwertura do opery Halka
F.Chopin – Koncert fortepianowy e-moll
M.Karłowicz – Symfonia „Odrodzenie”

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

2018-10-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-08 09:04:44

Zielonogórski Bieg Niepodległości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-11-10 16:00:47
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1840

Organizatorzy
Organizatorem jest Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra.

Termin i miejsce
1. Impreza odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota) w Zielonej Górze.
2. Bieg przeprowadzony zostanie ulicami miasta: Bohaterów Westerplatte (start), Zjednoczenia, Aglomeracyjna, Dworcowa, Ułańska, Bohaterów Westerplatte (meta). Dystans 9,6 km.
3. Start nastąpi o godz. 17:00

Uczestnictwo i zgłoszenia
1. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie lub złożyć oświadczenie o udziale w biegu lub marszu na własną odpowiedzialność.
2. Gwarantuje się przyjęcie łącznie 300 zawodników, którzy dokonają zgłoszenia i wpłaty wpisowego. Decydować będzie kolejność wpłat.
3. Opłata startowa wynosi 50 PLN.
4. Zgłoszenia oraz opłaty startowe przyjmowane będą do 31 października 2018 r. włącznie tylko poprzez stronę internetową: http://www.super-sport.com.pl
5. Przelewy realizowane będą za pomocą usługi DOTPAY. Za datę wniesienia opłat startowych przyjmuje się termin dokonania płatności.
6. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
7. Zawodnicy zaproszeni przez organizatorów będą zwolnieni z opłaty startowej.
8. Pakiety startowe wydawane będą po okazaniu dokumentu tożsamości, w dniach 8-9 listopada (czwartek i piątek) w godz. 1600– 2000 w siedzibie Centrum Rekreacyjno-Sportowego MOSiR przy ul. Sulechowskiej 41 oraz w biurze zawodów w dniu imprezy (sobota) w godz. 14:00 - 16:00
9. Przyjęcie numeru startowego uważa się za jednoznaczne z akceptacją regulaminu imprezy.

Klasyfikacje
Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni
M 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
M 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
M 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
M 50 – 50 - 59 lat (1968-1959)
M 60 – 60 i więcej lat (od 1958)

Kobiety
K 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
K 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
K 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
K 50 – 50 więcej lat (od 1968)

Nagrody
1. Zawodnicy, którzy w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet zajmą trzy czołowe
miejsca otrzymają puchary Prezydenta Miasta Zielona Góra.
2. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I, II i III w poszczególnych kategoriach wiekowych
otrzymają medale i nagrody rzeczowe.
3. Najlepszy Zielonogórzanin i najlepsza Zielonogórzanka otrzymają puchary Przewodniczącego
Rady Miasta Zielona Góra.
4. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.
5. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godz. 18:30

Finansowanie
1. Koszty związane z przeprowadzeniem imprezy pokrywają organizatorzy.
2. Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny lub organizacji delegującej.

Postanowienia końcowe
1. Uczestnicy biegu nie będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2. Organizatorzy zapewnią opiekę lekarską, szatnię oraz napoje na mecie biegu.
3. Uczestników obowiązuje strój oraz obuwie sportowe w czasie biegu oraz w trakcie dekoracji.
4. Organizatorzy nie będą odpowiadali za przedmioty pozostawione bez zabezpieczenia lub skradzione podczas imprezy.
5. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 15:21:32

TEDE #NOJITOUR/Klub Studencki Wyspa // Zielona Góra 10.11

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: WySPa, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2018-11-10 19:00:27 2018-11-10 22:00:27
Link: https://www.facebook.com/events/606150663050259/

Wielkie Joł i Klub Wyspa zapraszają na koncert TEDE w ramach trasy "NOJI Tour"!

Wystąpią:
► TEDE
Support:
► info@wielkiejol.com z tytułem ZIELONA GÓRA

Bilety:
I Pula - 30 zł (tylko online) ILOŚĆ OGRANICZONA.
II Pula - 35 zł online, stacjonarnie w Alien Shop.
II Pula - 40 zł online, stacjonarnie w Alien Shop i w dniu koncertu.

https://ticketos.pl/event/852/TEDE-ZIELONA-GoRA-TOUrrrNE-Klub-Studencki-Wys.html

Wiek: +16 (możliwe wejście z pełnoletnim opiekunem lub wydrukowaną pisemną zgodą, druk dostępny tutaj 

Start godzina 20:00!

https://ticketos.pl/event/852/TEDE-ZIELONA-GoRA-TOUrrrNE-Klub-Studencki-Wys.html

2018-09-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-28 11:43:35

Koncert ZENEK w Zielonej Górze (Trasa Albo Grubo Albo Wcale)

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-11-15 19:00:39 2018-11-15 21:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/647386118980332/

Zenek (Kabanos) zaprasza na koncerty w ramach swojej grubej solowej trasy. Klasyczne trio w składzie:

Zenek Kupatasa - wokal, gitara
Tomek Antoniak - bas
Michał "Mrufka" Jędras - perkusja

wejście - 19:00
start - 20:00
zenek support "Na Jedno Kopyto" - 20:03
zenek - 20:33

Bilety w cenie 20zł w dniu koncertu (nie ma przedsprzedaży!)

Zenek to muzorobol z Kabanosa, który nie zna żadnych ram, żadnych ograniczeń. To wygłodniała, nieposkromiona, twórcza bestia spuszczona z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego, która muzykę traktuje jak piaskownicę do zabawy. Na przestrzeni zaledwie dwóch lat nagrał 5 solowych płyt, w tym takie odpały jak groove-metalowy album w wymyślonym języku, czy różową płytę dla dzieci z jednorożcem na okładce. Swój piąty album napisał i nagrał w 14 dni i wydał go przed czwartą płytą... Nic dziwnego, że jego flagowym utworem jest numer "Zdrowo jebnięty", w którego teledysku wesoło tapla się w błocie w stroju Deadpoola na Przystanku Woodstock. Szósta płyta "Albo grubo, albo wcale" ukaże się 33 sierpnia 2018. Jego jazda dopiero się zaczyna, wsiadajcie i złapcie się mocno.

www.zenek33.pl
https://www.youtube.com/channel/UCEEIAgokVCyvpl0RIzkV_6A

2018-09-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-28 08:06:52

The Original Punk Rock Song Fest / Zielona Góra 17.11

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: WySPa - Klub Studencki, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2018-11-17 17:00:47 2018-11-17 22:59:47
Link: https://www.facebook.com/events/221922875255521/

The Original Punk Rock Song Fest
Ga-Ga Zielone Żabki
Prawda
Sedes
Uliczny Opryszek

17.11.2018 Zielona Góra / Klub WySPa
wejście g.18.00 start g. 19.00
Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem
Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN
UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie PUNK'S NOT DEAD !!!


GA-GA ZIELONE ŻABKI
W 2018 roku Smelec ze swoją formacją celebruje XXX lecie zdobycia nagrody publiczności w Jarocinie. Mija też 25 lat od ukazania się płyty Rebelia zespołu GA-GA. Automatycznie nadarza się okazja do zaprezentowania starych utworów już dawno nie granych z tej naprawdę świetnej płyty. Będzie też okazja zaprezentować kilka utworów z repertuaru Zielone Żabki a trzeba powiedzieć że kilka ich piosenek z tamtego czasu na żywo ostatni raz można było usłyszeć niemal 30 lat temu. Zapraszamy serdecznie tych którzy pamiętają Jarocin oraz tych których jeszcze wtedy nie było na świecie, bo mimo upływu czasu, tematy poruszane przez zespół są wciąż aktualne a muzyka emanuje pozytywna energią.

SEDES to legendarny wrocławski zespół punk rockowy założony w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

ULICZNY OPRYSZEK
Punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Londynie. Na dorobek zespołu składa się 5 płyt studyjnych. Ostatnia „Na zawsze punk 2” została wydana w 2017 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara-vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass-vocal).

PRAWDA - Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera.
Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku.
Jesienna trasa 2017 promuje album "Chaos in Poland"

https://www.facebook.com/prawdaband/

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 20:32:04

Ørganek // 18.11.2018 // Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-18 18:00:25 2018-11-18 21:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/2268147683417693/

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty. 

W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016 

W październiku 2016 roku ukazał się drugi albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. Płyta do chwili obecnej osiągnęla status platynowej płyty. 


Rok 2017 to konsekwentne i silne budowanie marki zespołu ORGANEK na polskim rynku wydawniczym i koncertowym.

W lutym swoją premierę ma drugi singiel z płyty „Czarna Madonna“ do piosenki o tym samym tytule. Przejmujący, intymny i ponadczasowy utwór swoim kunsztem przekonuje autorów teledysku Ewę Piaskowską, Jerzego Skolimowskiego oraz Korę Jackowską do współpracy. 

23 marca swoją premierę ma teledysk do piosenki pt. "Wiosna". Kilkanaście tysięcy filmów i zdjęć nadesłanych przez fanów na prośbę zespołu ORGANEK staje się kanwą historii zawartej w obrazie. 

W kwietniu podczas gali FRYDERYKI zespół ORGANEK otrzymuje dwie nagrody w kategoriach „Album Roku Rock“ za płytę "Czarna Madonna" oraz „Utwór Roku“ za piosenkę "Mississippi w Ogniu. 

Sukces festiwalu w roku 2016 zadecydował o ponownym zaproszeniu Tomasza Organka do objęcia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania w roku 2017.

Single autorstwa Tomasza Organka pt. "Wataha" oraz "Nieboskłon" promujące Męskie Granie Orkiestra w latach 2016 i 2017 osiągnęły znaczący sukces komercyjny. Bilety na koncerty Męskie Granie Orkiestra w roku 2017 wyprzedają się na długo przed koncertem. Teledyski do singli promujących obie edycje festiwalu osiągają milionowe wyświetlenia na platformie YouTube natomiast album „Męskie Granie 2016“ i "Męskie Granie 2017" osiągają status płyty platynowej.

Równolegle w roku 2017 ORGANEK gra ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą. 

Bilety do nabycia w lokalu i na portalu www.abilet.pl 
Cena 50 zł przedsprzedaż i 60 zł w dniu koncertu. 

Zapraszamy !

2018-09-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-04 09:15:34

35-lecie pracy artystycznej Urszuli w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-23 17:00:35 2018-11-23 21:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/453086548478100/

Od organizatora:
Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich : „Na Sen” , „Dziś już wiem” , „Dmuchawce , Latawce , wiatr „ , „Konik na biegunach” , „Totalna Hipnoza”, „Szał sezonowej mody „ i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbędą się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli. W lutym i marcu 2018r odbyła się pierwsza część Jubileuszowej trasy koncertowej : Urszula 35-lecie - "Najlepsze 80-te” podczas której Artystka wystąpiła między innymi w Krakowie, Gdańsku , Szczecinie oraz Poznaniu z wyjątkowym show przenoszącym nas w lata 80 te . Ejtisowe brzmienia zawładnęły scenami klubów w Polsce .

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Urszuli oraz jej hitów .

Już teraz serdecznie zapraszamy !
Koncert Urszuli w Piwnicy Artystycznej Kawon będzie przekrojem największych hitów Artystki z lat 80 tych , który na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:03:11

Moscow City Ballet - „Dziadek do orzechów” / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-11-23 18:00:34 2018-11-23 20:00:34
Link: https://www.facebook.com/events/2075390946109349/

Moscow City Ballet – „Dziadek do orzechów”
Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa ponownie w Polsce!

Po kolejnym sukcesie marcowej trasy, Moscow City Ballet powraca już w listopadzie i w grudniu do Polski! Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku zaprezentuje dwa wspaniałe spektakle – „Jezioro łabędzie” oraz „Dziadka do orzechów”.

Występy Moscow City Ballet charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć ani o niej zapomnieć. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet, nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć! W ostatnich latach przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 200 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov powiedział kiedyś: - To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem myszy... To wszystko żyje we mnie... Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu. Ten, kto jeszcze nie miał okazji podziwiać talentu grupy lub chciałby ponownie przeżyć te niesamowite chwile, już w grudniu będzie miał ku temu okazję. Moscow City Ballet zaprezentuje najsłynniejsze spektakle na świecie – „Jezioro łabędzie” oraz „Dziadka do orzechów”.

„Dziadek do orzechów”, nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką.

W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny, niezwykle czytelny dla każdego tancerza, a także - co najważniejsze - dla widza słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania. Jakość przedstawień jest strzeżona czujnym okiem dyrektor artystycznej, primabaleriny Ludmiły Nerubaszenko.

Jednocześnie „Dziadek do orzechów” jest widowiskiem przypadającym do gustu tym, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać spektaklu baletowego – także dzieciom.

2018-10-01

Utworzony przez Wojtek Kościesza dnia 2018-10-01 19:56:23

Szalone Nożyczki - spektakl interaktywny w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-11-25 15:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/1530230017103010/

Najnowsza odsłona spektaklu wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa w gwiazdorskiej obsadzie! Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. "Szalone Nożyczki" - utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat!

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu - właścicielka lokalu nie żyje...! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę ...KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm - wtedy do akcji wkracza UWAGA!... Widz!!! W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu! Jaki będzie finał? Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i budzący podziw Publiki całego świata! Zapraszamy :)

Obsada:
Krzysztof Ibisz / Lesław Żurek
Urszula Dębska / Joanna Kupińska
Leszek Stanek
Dominika Gwit
Alan Andersz
Maciej Wilewski
Michał Piróg

Reżyser: Jakub Ehrlich
Scenariusz: Paul Pörtner
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Zofia Plota
Kostiumy: Agnieszka Sasim

Do zobaczenia jesienią na spektaklu! :)

Bilety już w sprzedaży
www.abilet.pl
www.kupbilecik.pl

2018-10-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-15 10:12:12

Michał Bajor „Od Kofty do Korcza"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-11-25 17:00:00 2018-11-25 19:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/258009778336894/

Zapraszamy do Zielonej Góry na koncert Michała Bajora "OD KOFTY... DO KORCZA". Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 09:54:18

Mazutti - koncert

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-11-25 18:00:06 2018-11-25 20:00:06
Link: https://www.facebook.com/events/2173149832925052/

Mazut to warszawski duet założony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Mazut to działanie na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. Mazut to muzyka brudna, prosta i prymitywna. Mazut zakłada białe koszule, żeby wyglądać na scenie elegancko, bo pomimo lat terapii nie nauczyli się jeszcze kochać samych siebie i oszlifować diamentu własnej samooceny. Biała koszula pełni rolę przedmiotu formującego, dodającego charyzmy, stylu, wiary we własne umiejętności. Z kolei Macio Moretti nie ubrał białej koszuli nawet podczas odbierania paszportu Polityki. Zawsze wygląda dobrze i zawsze dobrze gra. Chyba – bo gra tyle i w tylu projektach, że nie ma osoby która dała radę zobaczyć nawet jedną dziesiątą jego występów – ale chcemy wierzyć, że zawsze gra dobrze, ponieważ po pierwsze jest naszym dobrym kolegą, a po drugie gra razem z nami. Od przegranej od kolegi kasety Starych Singers przez wspólnie nagrany materiał, którego nikt nie będzie przegrywał od kolegi bo jest piętnaście lat później niż było, po sceniczny debiut w trio mazutowego brumienia oraz wybitnych umiejętności inżyniera Moreckiego. Tak powstał projekt o nazwie MAZUTTI.

Zarówno na swojej debiutanckiej płycie, która wyjdzie 15 października w Polsce i w Japonii, jak i podczas nadchodzących występów na żywo, muzycy postanowili odejść od muzyki tanecznej i rozrywkowej z którymi są przede wszystkim kojarzeni i penetrować rejony szeroko pojętej sztuki eksperymentalnej. Wynikiem poszukiwań jest wybuchowa i bezkompromisowa mieszanka, łącząca ich wspólną fascynację zarówno dorobkiem Jerzego Miliana jak i kompozycji Krzysztofa Knittela, przefiltrowane przez wrażliwość szkoły chicagowskiej oraz dorobek sceny kolońskiej. To może być prawda, albo to może nie być prawda. Chyba nie. Nie wiem. Zobaczymy, wyjdzie w praniu.

Teledysk/pierwszy singiel - https://www.youtube.com/watch?v=BhXIDWQL7uM
Preorder płyty - https://positiveregression.bandcamp.com/album/kszta-t-jazzu-kt-ry-ma-doj

2018-10-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-10-08 20:34:10

Romantycy Lekkich Obyczajów w Zielonej Górze / Kawon 2.12

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-12-02 18:00:41 2018-12-02 21:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/285961728636149/

RLO zagra po raz pierwszy w Zielonej Górze podczas jesiennej trasy klubowej promującej płytę "Neoromantyzm".

➡️ teledysk "Neoromantyzm" https://youtu.be/y8qBbSSbPGo
➡️ kup płytę https://bit.ly/2HRQABa

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał siedem lat temu w Olsztynie. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Skład koncertowy RLO dodatkowo wspiera dwóch muzyków: Kuba Staniak (klawisze) i Paweł Łach (perkusja). Charakterystyczny styl w jakim tworzą artyści jest wielobarwnym połączeniem ulicznego folku i rocka alternatywnego. Potrafią porwać tłum na scenach Przystanku Woodstock i wzruszyć wypełniony po przegi klub.

Grupa wydała dotychczas trzy albumy. Ostatni z nich "Neoromantyzm" trafił do sprzedaży w 2018 roku nakładem S.P. Records. To wytwórnia, która wydała płyty takich grup jak Lao Che, Strachy Na Lachy, Pidżama Porno, Lao Che, Happysad, Kult czy Kaliber 44. 

Bilety: info soon!

2018-07-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-25 20:55:57

West Side Hardcore #20: Castet, You Better Run + inni

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-12-07 20:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/227557054771457/

Zagrają:
Castet - hardcore thrash Punk 80's Old School Style ze Śląska
https://www.facebook.com/pg/TheCastet
https://castet.bandcamp.com/

You Better Run - hardcore punk z Rudy Śląskiej
https://www.facebook.com/pg/youbetterrunhc/
https://youbetterrun.bandcamp.com/

Keep It Real - hardcore punk z Zielonej Góry
https://keepitreal.bandcamp.com/releases

Więcej info wkrótce.

2018-09-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-28 14:07:42

The Dumplings - Zielona Góra | Trasa R A J

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-12-08 19:00:44 2018-12-08 21:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/242490583120328/

The Dumplings powraca i prezentuje ‘RAJ’, czyli trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia.
Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców ‘złotych’ ‘No Bad Days’ i ‘Sea You Later’. 

8.12 Kawon, Zielona Góra
Godz. 20:00
Bilety:
60 zł https://pwevents.pl/bilety/the-dumplings-kawon-zielona-gora/643/158
65 zł Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Ticketclub
70 zł w dniu koncertu

Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej.
Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów”.
Justyna Święs, Kuba Karaś


Tracklista albumu:
1. Kino
2. Raj
3. Deszcz 
4. Uciekam
5. Przykro mi 
6. Nieszczęśliwa
7. Frank
8. Tam gdzie jest nudno ale gdzie będziemy szczęśliwi
9. Jestem kobietą (Bonus track)
10. Ach nie mnie jednej (Bonus track)Przy okazji wydania trzeciego albumu, zespół wybiera się w trasę koncertową RAJ.
Poniżej lista miast gdzie The Dumplings pojawi się jeszcze tej jesieni:

5.10 Opole, Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
6.10 Gliwice, Festiwal Jimek +
12.10 Kobylnica
16.11 Gostyń
17.11 Wrocław, One Love Music Festival
22.11 Poznań
23.11 Konin
24.11 Gdańsk
25.11 Olsztyn
30.11 Kraków
1.12 Rzeszów
7.12 Bydgoszcz
8.12 Zielona Góra
9.12 Szczecin
14.12 Bielsko-Biała
15.12 Sosnowiec
20.12 Warszawa
21.12 Ostrów Wlkp.

2018-09-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-04 09:16:49

Stand-up Show 2019 - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-01-26 18:30:56 2019-01-26 21:30:56
Link: https://www.facebook.com/events/1811160135597052/

Czołówka najlepszych komików w kraju na jednej scenie i ponad 100 tysięcy widzów. 17 miast, 18 występów i trasa, która z pewnością przejdzie do historii!STAND-UP SHOW 2019 - The Best of - to największe komediowe wydarzenie w Polsce. Wystąpią: Łukasz Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Katarzyna Piasecka, Kacper Rucińskii, Rafał Rutkowski, Tomasz Boras Borkowskii inni. Pełen skład STAND-UP SHOW 2019 ujawnimy wkrótce. Szykujcie się na ponad dwie godziny rasowego stand-upu!

PROGRAM PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

IG: instargram.com/standupshow2019
BILETY: http://www.bit.ly/suszielbil

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 21:21:00

3. Koncert Muzyki Filmowej / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-03-08 18:00:58 2019-03-08 21:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/176715912949564/

Już niedługo poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią w 3 edycji Koncert Muzyki Filmowej. Nie zabraknie tancerzy, orkiestry symfonicznej oraz prowadzących Grażyny Torbickiej / Tomasza Raczka. Już teraz możesz kupić bilety na koncert w Zielona Góra! 8 marca 2019 r. 

BILETY: 99 PLN, 129 PLN, 159 PLN, 189 PLN, 219 PLN oraz 249 PLN VIP do nabycia na stronie WWW.ROYALCONCERT.PL

Informacje i zamówienia zbiorowe biletów tel. 730 377 300, e-mail bilety@royalconcert.pl

08.03.2019 r. | Zielona Góra | Hala Widowiskowo-Sportowa

2018-06-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-25 16:50:58